Ogłoszenia duszpasterskie

Wniebowstąpienie Pańskie, 16.05.2021

16-23 maja 2021 r.

1. Fraternia bł. Michała Czartoryskiego zaprasza na Mszę świętą w czwartek, 20 maja, o godz. 18.00, podczas której dwoje świeckich dominikanów złoży swoje przyrzeczenia wieczyste. Prosimy o modlitwę w ich intencji.


2. Zapraszamy na czuwanie modlitewne w sobotę, 22 maja, w noc Zesłania Ducha Świętego: o godz. 19.30 Msza święta, po niej śpiew Akatystu do Ducha Świętego, konferencja o. Marka Blazy SJ i modlitwa o zesłanie Ducha Świętego.
Do soboty włącznie trwa także nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego - odprawiamy ją podczas codziennych nabożeństw majowych o godz. 17.20.


3. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza do udziału w jednodniowej, corocznej ogólnopolskiej pielgrzymce Żywego Różańca na Jasną Górę w sobotę, 5 czerwca. Wyjazd autokarem ok. godz. 6 rano, powrót około godz. 19. Szczegóły w zakrystii i na plakatach przed kościołem.


4. Informujemy, że nowym przeorem naszego klasztoru został wybrany o. Szymon Popławski, który mieszka na Służewie od kilku lat i dotychczas był współwychowawcą braci nowicjuszy. Za posługę przeorską w naszym klasztorze ojcu Jakubowi Kruczkowi będziemy dziękować w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godzinie 9.30. Prosimy o modlitwę w ich intencji.


5. Księgarenka poleca dwie nowe książki: abp. Grzegorza Rysia "O bliskości. Jak żyć razem w podzielonym świecie" oraz o. Tomasza Gałuszki OP "Jezus i Jonasz - rekolekcje dla przekornych i (nie)pokornych".


6. Jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca prowadzimy dzisiaj zbiórkę na cele remontowo-budowlane. Ofiarę można złożyć przed kościołem (gotówką lub kartą) lub przekazać na konto bankowe klasztoru, podane na naszej stronie.
Podczas zbiórki w kwietniu otrzymaliśmy ponad 7,5 tys. zł w czasie kwesty oraz kolejne 7 tys. zł dzięki wpłatom do puszki i na konto bankowe. Bardzo dziękujemy za wszelkie złożone ofiary. Dzięki nim udało się uregulować należność za wykonanie fresku w kaplicy Przemienienia Pańskiego. Naszych dobroczyńców polecamy Panu Bogu szczególnie podczas Mszy św. w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 9.30.


[Początek strony]