Ogłoszenia duszpasterskie

6. Niedziela Wielkanocna, 22.05.2022

22-29 maja 2022 r.

1. (dwa słowa od sióstr dominikanek)


2. We wtorek, 24 maja, będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci św. Dominika, patrona naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy świętej o godz. 18.00 i uroczystych Nieszporów w kościele.


3. Z okazji odpustu zapraszamy na 21. Jarmark św. Dominika w przyszłą niedzielę, 29 maja.
Przez cały dzień będzie można odwiedzić specjalną Strefę Dominikańską, by kupić książki Wydawnictwa W drodze, wesprzeć Ukrainę, a przy pysznej kawie porozmawiać z braćmi, siostrami i świeckimi dominikanami. Będą też Strefa Dziecka i Strefa Relaksu, wenta i fanteria. Jak co roku nie zabraknie stoisk naszych grup i duszpasterstw. Na całe rodziny będzie czekał nasz dominikański ogród, a unikalne zakupy będzie można zrobić w antykwariacie i na stoisku z winylami. Na scenie jarmarkowej wystąpią m.in. bracia nowicjusze i zespół "Na znak". O godz. 18.15 losowanie nagród w fanterii, a główną nagrodą jest wycieczka dla 2 osób do Grecji. Na godz. 20.00 zapraszamy na wielką służewską potańcówkę, którą poprowadzi Warszawska Orkiestra Sentymentalna.
W dniu Jarmarku parking przy naszym kościele będzie zamknięty, a dojazd do kościoła będzie bardzo utrudniony. Przepraszamy za związane z tym niedogodności i prosimy o uwzględnienie tych utrudnień przy planowaniu udziału we Mszy św. w naszym kościele w następną niedzielę.


4. W środę podczas Mszy św. o godz. 19.30 grupa młodzieży i osób dorosłych przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bp. Piotra Jareckiego. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.


5. Wraz z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym zapraszamy na wykład amerykańskiego teologa, dr. Timothy'ego O'Malleya, zatytułowany "Odnowa liturgiczna w USA po Soborze Watykańskim II" - w najbliższą środę, 25 maja, o godz. 19.00 w dolnym kościele. Szczegóły na plakatach i na naszej stronie internetowej.


6. Od piątku w ramach nabożeństw majowych - nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego: od poniedziałku do soboty o godz. 17.20, w niedzielę o godz. 9.00.


7. Żywy Różaniec zaprasza na jednodniową pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę na ogólnopolskie spotkanie czcicieli Matki Bożej Różańcowej w sobotę, 4 czerwca. Szczegóły na plakatach przed kościołem.


8. W księgarence ponownie jest dostępna książka o. Krzysztofa Pałysa "Hewel. Wszystko jest ulotne oprócz Boga".


[Początek strony]