Ogłoszenia duszpasterskie

17. Niedziela Zwykła, 25.07.2021

25 lipca - 1 sierpnia 2021 r.

1. Duszpasterstwo Absolwentów zaprasza osoby w wieku 25-35 lat na Mszę w poniedziałek o godz. 19.30, a po niej na plenerowy wieczór gier planszowych w naszym klasztornym ogrodzie. Szczegóły na stronie Duszpasterstwa.


2. W następną niedzielę, 1 sierpnia, przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W intencji ofiar Powstania będziemy modlić się podczas wszystkich Mszy świętych.
Zachęcamy do włączenia się w obchody rocznicowe w Warszawie - poprzez modlitwę, wywieszenie flagi, zatrzymanie się w Godzinie "W" na minutę ciszy. Szczegółowy program obchodów można znaleźć na naszej stronie internetowej.


3. W drugiej połowie września rozpocznie się przygotowanie dorosłych do chrztu i Pierwszej Komunii, tzw. katechumenat. Zapisy i informacja w kancelarii parafialnej.


4. Osoby poszukujące pomocy terapeutycznej, psychologicznej czy mediacyjnej zapraszamy do zapoznania się z ofertą działającej przy naszym klasztorze Dominikańskiej Akademii Rodzinnej.
Akademia prowadzi obecnie nabór do grupy terapeutycznej prowadzonej metodą psychodramy. Więcej informacji na stronie dar.dominikanie.pl


5. Są jeszcze wolne miejsca na dwudniową pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz do miejsca urodzenia świętej siostry Faustyny, która odbędzie się w dniach 1 i 2 września. Więcej informacji w zakrystii.


6. Księgarenka poleca nową książkę Wydawnictwa W drodze "Nerw święty. Rozmowy o liturgii". To zapis pełnej szczerości i humoru rozmowy dwóch dominikanów: o. Dominika Jarczewskiego i o. Dominika Jurczaka. Zachęcamy do zakupu i lektury!


7. W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia. W odpowiedzi na prośbę abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Episkopatu Polski, można dziś wesprzeć finansowo poszkodowanych, składając ofiarę do specjalnej skarbony przy wyjściu z kościoła.


8. Dziś o wsparcie proszą siostry franciszkanki służebnice Krzyża (dwie minuty dla jednej z sióstr)


[Początek strony]