Roraty 2021

Na bieżąco

Wesprzyj działania pomocowe na granicy

za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Białostockiej

Drodzy Parafianie i Przyjaciele!

W związku z coraz bardziej napiętą sytuacją na granicy polsko-białoruskiej chcemy kontynuować współpracę z Caritas Archidiecezji Białostockiej. Misja Caritas na granicy polega na szeroko rozumianej działalności pomocowej. Między innymi na terenie przygranicznych parafii powstają namioty nadziei, które będą stanowiły zaplecze dla wszystkich osób potrzebujących wsparcia - nie tylko dla migrantów potrzebujących doraźnej pomocy, ale również okolicznych mieszkańców i służb mundurowych. W "helps packi" przygotowywane przez Caritas zaopatrują się wolontariusze oraz Straż Graniczna, dzięki czemu możliwe jest udzielenie pierwszej pomocy napotkanym po polskiej stronie migrantom. Caritas również zwraca uwagę na potrzebę psychologicznego i duchowego wsparcia osób strzegących granicy - Straży Granicznej i wojska oraz ich rodzin, a także mieszkańców zagrożonego terenu.

Zapraszam do modlitwy o jak najszybsze, mądre i pokojowe zakończeniu konfliktu oraz o pokój i jedność w naszym społeczeństwie. W tej intencji będziemy modlić się zwłaszcza w piątek, 19 listopada, podczas Mszy św. o godz. 19.30.

o. Szymon Popławski OP
przeor klasztoru
14 1listopada 2021 r.


Komunikat Przewodniczącego KEP, abp. Stanisława Gądeckiego:
przeczytaj

Więcej o działaniach pomocowych Caritas - na stronie Caritas oraz tutaj.

Wesprzyj potrzebujących

Na działania pomocowe prowadzone na granicy polsko-białoruskiej przez Caritas Archidiecezji Białostociej zebraliśmy do tej pory 5.215 zł. Jeszcze tylko w niedzielę, 14 listopada, do koszów przy kaplicy Jezusa Miłosiernego można składać dary rzeczowe z listy podanej przez Caritas. W najbliższym czasie zostaną one przekazane pracownikom organizacji.

W naszym kościele nadal prowadzimy zbiórkę finansową - ofiary pieniężne można złożyć do specjalnej, oznakowanej skarbony, znajdującej się przy kaplicy Jezusa Miłosiernego. Środki będziemy na bieżąco przekazywać na konto bankowe Caritas Archidiecezji Białostockiej. Można też dokonywać wpłat bezpośrednio na rachunek Caritas:

Caritas Archidiecezji Białostockiej
ul. Warszawska 32, 15-077 Białystok

66 1240 5211 1111 0000 4931 3527

z dopiskiem: GRANICA

Wesprzyj działania pomocowe na granicy

pokaż wszystkie aktualności


[Początek strony]