Aktualne numery telefonów

Na bieżąco

Dzień pokuty, postu i modlitwy

piątek, 14 września

Dzień pokutnyW odpowiedzi na apel papieża Franciszka (czytaj więcej) chcemy przeżyć piątek, 14 września, jako dzień pokuty za grzechy seksualne i nadużycia ze strony kapłanów, osób konsekrowanych i wiernych świeckich.

Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę poprzez podjęcie modlitwy różańcowej, postu ścisłego lub przyjęcie Komunii świętej wynagradzającej. Zgłoszenia udziału w tej inicjatywie można dokonać poprzez wpis w księdze przy wyjściu z kościoła lub poprzez specjalny formularz dostępny tutaj.

Zapraszamy także na Mszę św. w piątek o godz. 19.30, a po niej na Drogę Krzyżową w intencji wynagrodzenia za zło, otoczenia pomocą skrzywdzonych i nawrócenia krzywdzicieli.

Naszą modlitwą chcemy ogarniać ofiary przestępstw, prosząc, aby dobry Bóg pomógł im na nowo odkryć swoją obecność przy nich.

Każdy grzech obciąża cały Kościół. Jako cząstka Kościoła chcemy podjąć to, co do nas należy i co jest dla nas dostępne. Nie wiemy, czy sprawcy tych grzechów podjęli już pokutę, więc chcemy modlić się dla nich o nawrócenie, stanięcie w prawdzie i sprawiedliwą karę.

Mamy nadzieję, że Bóg posłuży się naszą modlitwą, by leczyć zadane wielu ludziom rany. Nasza inicjatywa nie ma zastąpić dochodzenia prawdy i ukarania winnych, nie ma też służyć zamknięciu tematu i uznaniu go za rozwiązany.

pokaż wszystkie aktualności


[Początek strony]