Oferta

Poradnia Rodzinna SILOE działa przy naszym klasztorze i jest częścią Fundacji Kultury Chrześcijańskiej: Dominikańska 2.

Nieodpłatnie pomocy udzielają specjaliści:

Ponadto prowadzimy obecnie nabór do grupy terapeutycznej. Szczegóły poniżej.

Miejsce: Warszawa-Służew, ul. Dominikańska 2 - w klasztorze (wejście obok furty)


Coaching

Coaching to proces pomagający w odblokowaniu potencjału w sprawach zawodowych oraz osobistych. Klient określa cele procesu, po czym odbywa się seria spotkań, podczas których klient przy wsparciu coacha odnajduje własne rozwiązania.

Agnieszka Kacperska - zatrudniona w międzynarodowej firmie konsultingowej jako certyfikowany coach i trenerka wewnętrzna, zajmuje się rozwojem osobistym i edukacją dorosłych od ponad 10 lat.

dyżury: piątki, godz. 18:00-20:00
konieczny wcześniejszy kontakt mailowy: agnieszka [kropka] kacperska [małpka] pl [kropka] pwc [kropka] com
Alicja Stankiewicz - certyfikowany coach, trener, psycholog. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy w środowisku międzynarodowym, firmach doradztwa personalnego oraz jako trener osób dorosłych i młodzieży. Pracowała z osobami znajdującymi się w trudnych sytuacjach życiowych. Współautorka metody i książki na temat sposobu pracy i wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

dyżury: 1. i 3. czwartek miesiąca, godz. 10:00-13:00
konieczny wcześniejszy kontakt z Poradnią: (brak miejsc)Marta Migdał - coach, specjalista ds. HR z ponaddziesięcioletnim stażem, zatrudniona w międzynarodowej korporacji, zajmuje się między innymi rozwojem pracowników. Absolwentka Podyplomowego Studium Coachingu i Mentoringu na Uniwersytecie SWPS i Laboratorium Psychoedukacji.

dyżury: 1. i 3. środa miesiąca, godz. 19:00-21:00
konieczny wcześniejszy kontakt: migdal [kropka] marta [małpka] wp [kropka] pl

najbliższe dyżury:

5 kwietnia 2017
19 kwietnia 2017


[Początek strony]


Mediacje

Jak przerwać kłótnię, a wrócić do rozmowy? Jak pomóc bliźniemu, żeby nas usłyszał i zrozumiał? Jak wypracować wspólnie z drugą stroną konstruktywne i akceptowalne dla wszystkich rozwiązanie? Jak wspierać tych, którzy się pokłócili i nie potrafią się pojednać? Poszukującym odpowiedzi na te pytania proponujemy herbatę i ciastko w towarzystwie mediatora. Zapewniając poufność i unikając oceniania, ułatwia on w pierwszej kolejności diagnozę konfliktu (może to być spór małżeński, rodzinny, sąsiedzki, zawodowy, gospodarczy czy administracyjny). Korzystając z wiedzy i doświadczenia, mediator pomaga poradzić sobie z emocjami, odnaleźć nadzieję, rozeznać szanse i zagrożenia, poprawić komunikację między stronami oraz wybrać najlepsze wyjście z trudnej sytuacji.

Andrzej Szpor - mediator, prawnik, członek zespołu Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów przy WPiA UW, wykładowca na studiach podyplomowych dla mediatorów, animator ruchu "Małżeńskie Drogi".

dyżury: w każdą środę, godz. 15:00-17:00
konieczna wcześniejsza rezerwacja i kontakt: andrzej [kropka] szpor [małpka] gmail [kropka] com

spotkania otwarte, konsultacje - 1. środa miesiąca


[Początek strony]


Niepłodność

Wsparcie dla osób borykających się z bezdzietnością. Udzielanie informacji na temat diagnostyki i leczenia niepłodności (w tym naprotechnologii jako dziedziny szukającej m.in. rozwiązania problemu obniżonej płodności); sposobów radzenia sobie w relacji małżeńskiej, rodzinie, wśród przyjaciół i w pracy; adopcji jako jednej z dróg do rodzicielstwa.

Agnieszka Waś - z wykształcenia pedagog rodziny, nauczyciel rozpoznawania płodności. Prywatnie żona i mama dwóch synów. Ma osobiste doświadczenie kilkuletniego zmagania się z niepłodnością.

dyżury: 2. i 4. środa miesiąca, godz. 19:00-21:00
konieczna wcześniejsza rezerwacja i kontakt: agnieszka [podkreślenie] was [małpka] op [kropka] pl

najbliższe dyżury:

12 kwietnia 2017
26 kwietnia 2017


[Początek strony]


Porady laktacyjne

Pomoc młodym mamom/rodzicom w zakresie karmienia piersią, pielęgnacji noworodka/niemowlęcia, rodzicielstwa bliskości.

Elżbieta Bartha - mgr pielęgniarstwa, konsultant laktacyjny IBCLC, instruktor w szkole rodzenia (od 15 lat prowadzi własną szkołę rodzenia), specjalista wiedzy o rodzinie.

dyżury: 3. wtorek miesiąca, godz. 15:00-17:00
kontakt: barthowie [małpka] wp [kropka] pl

najbliższe dyżury:

18 kwietnia 2017


[Początek strony]


Psycholog dla osób dorosłych

Praca z osobami dorosłymi. Dyżury służą konceptualizacji problemu, ustaleniu zakresu wsparcia i/lub pomocy, określeniu możliwych sposobów rozwiązania problemu. Psycholog towarzyszy klientowi w rozwiązywaniu problemu.

Magdalena Bogdan - psycholog, psychoterapeutka w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w Laboratorium Psychoedukacji, spełniającego wymogi certyfikacyjne Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

dyżury: każdy czwartek w godz. 15:00-18:00
konieczna wcześniejsza rezerwacja i kontakt: magdalena [kropka] kus [małpka] gmail [kropka] com
Aleksandra Karwacka - psycholog kliniczny, psychoterapeuta, z doświadczeniem w pracy m.in z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi, DDA (Dorosłymi Dziećmi Alkoholików), prywatnie żona i matka.

dyżury: 1. i 3. środa miesiąca, godz. 17:00-19:00
konieczne wcześniejsza rezerwacja: akarwacka85 [małpka] gmail [kropka] com lub telefonicznie: 783 888 832.
Izabela Grabowska-Zielińska - psycholog, pedagog, terapeuta, autorka AKADEMII RODZICA - cyklu warsztatów z zakresu psychologii rozwojowej dziecka i wychowania, pomaga także dzieciom i młodzieży. Prywatnie mama dwóch dorastających synów.

dyżury: każdy czwartek, godz. 18:00-20:00
konieczny wcześniejszy kontakt: iza [kropka] gzielinska [małpka] gmail [kropka] comMarzena Cirocka - psychoterapeutka w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w Laboratorium Psychoedukacji, spełniającego wymogi certyfikacyjne Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, coach, trener. Prywatnie mama dwóch synów, babcia.

dyżury: każda sobota, godz. 9:00-11:00
konieczna wcześniejsza rezerwacja: cirocka [kropka] marzena2 [małpka] tlen [kropka] pl


[Początek strony]


Psycholog dzieci i młodzieży

Pomoc w zakresie zaburzeń relacji społecznych, zaburzeń łaknienia (anoreksja, bulimia), zaburzeń emocjonalnych u dzieci.

Maria Gąszewska - psycholog kliniczny (specjalizacja II stopnia), psychoterapeuta dzieci i młodzieży (certyfikat IPP 1993 r.).
rezerwacja telefoniczna: 22 543 99 08 w godzinach dyżuru (poniedziałki, 15-19)

dyżury: każdy poniedziałek, godz. 15:00-19:00


[Początek strony]


Rehabilitacja niemowląt

Poradnictwo w zakresie umiejętnego noszenia i opiekowania się niemowlętami. Diagnozowanie problemów fizycznych niemowląt, pomoc dla niemowląt dotkniętych niepełnosprawnością w różnym stopniu. Możliwość rehabilitacji.

Elżbieta Szeliga - rehabilitant niemowląt, fizjoterapeuta. Prowadzi własny ośrodek rehabilitacyjny.

dyżury: 3. środa miesiąca, godz. 14:00-17:00

kontakt: szel [kropka] beta7 [małpka] op [kropka] pl

najbliższe dyżury:

19 kwietnia 2017


[Początek strony]


Neurologopeda i muzykoterapia

  • wspomaganie prawidłowego rozwoju mowy dziecka u dzieci z obciążonym wywiadem okołoporodowym (prawidłowe kształtowanie funkcji pokarmowych i oddechowych) u dzieci od 0 r.ż.;
  • stymulacja prawidłowego rozwoju mowy dzieci z wieloraką złożoną niepełnosprawnością (zespoły wad genetycznych, MPD);
  • profilaktyka zaburzeń mowy u dzieci w wieku do 3 r.ż. i w wieku przedszkolnym;
  • terapia typowych wad wymowy w oparciu o usuwanie dysfunkcji oddychania i połykania jako najczęstszych przyczyn wad artykulacyjnych

Małgorzata Krzemińska - fizyk, neurologopeda, specjalista wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju dziecka 0-6 r.ż, muzykoterapii, pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej, terapeuta psychomotoryki

Terminy spotkań: 2. i 4. czwartek miesiąca, godz. 15:00-17:00

kontakt: malgorzata [kropka] j [kropka] krzeminska [małpka] gmail [kropka] com

najbliższe dyżury:

27 kwietnia 2017


Grupa terapeutyczna

Zapraszamy do grupy terapeutycznej, która będzie spotykać się od stycznia 2018.

Szczegóły na poniższym plakacie (kliknij, aby powiększyć)

[Początek strony]