Roraty 2019

2-24 grudnia


Roraty na Służewie

Jak co roku w Adwencie zapraszamy na sprawowane codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano Msze święte roratnie. Gromadzimy się, by wspólnie modlić się, oczekując bliskiego już przyjścia Chrystusa.

Nazwa rorat pochodzi od słów łacińskiej antyfony Rorate caeli desuper - Niebiosa, rosę spuśćcie z góry. Tymi słowami od wieków Kościół przyzywa przyjścia swojego Pana.Garść przydatnych informacji:

Zachęcamy do przynoszenia lampionów i odpowiednio zabezpieczonych świec. Małe świeczki można też będzie znaleźć przy wejściu do kościoła.

Tam również przed roratami znajduje się koszyczek, do którego można składać kartki z intencjami, które chcemy powierzyć Panu Bogu podczas modlitwy. Niektóre z tych karteczek czytamy w trakcie modlitwy powszechnej. Koszyczek stawiamy potem przy ołtarzu, oddając te wszystkie sprawy Bogu. Zachęcamy, aby po Mszy podejść i wziąć z koszyczka jedną kartkę - i przez cały dzień modlić się w tej konkretnej sprawie. To okazja do modlitwy za siebie nawzajem.

Czekamy także na osoby, które podejmą się przeczytania słowa Bożego w trakcie rorat, a potem - odczytania wspólnych intencji z koszyczka. Zapraszamy do zakrystii przed Mszą.

Po roratach zapraszamy studentów - do Studni na wspólne duszpasterskie śniadanie. Dla wszystkich - kawa, herbata i małe co nieco w sali 8 na krużgankach kościoła.

Po zakończeniu Mszy, do godz. 8.00, w kaplicy Matki Bożej - możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.

Roraty 2019


Roraty na Służewie

W tym roku w kazaniach będziemy pochylać się nad początkiem i końcem naszej historii. Chcemy razem z Matką Bożą wyczekiwać wypełnienia się Bożych obietnic i przygotowywać nasze serca na przyjście Chrystusa. Chcemy, by Jego Słowo zamieszkało wśród nas.

Będziemy się starać codziennie, w miarę możliwości, udostępniać tutaj nagrania z rorat. Dzięki temu także ci, którzy z powodu choroby czy wyjazdu nie będą mogli uczestniczyć w Mszy roratniej, będą mieli okazję włączyć się w służewskie oczekiwanie na Pana.

Nagrania i teksty:
»» Roraty 2018 ze Słowem Bożym
»» Roraty 2017 z hymnem do Ducha Świętego
»» Roraty 2016 ze Słowem Bożym
»» Roraty 2015 z uczynkami miłosierdzia
»» Roraty 2014 z Akatystem ku czci Bogurodzicy
»» Roraty 2013 z Katechizmem Kościoła Katolickiego
»» Roraty 2012 z Katechizmem Kościoła Katolickiego
»» Roraty 2011 z ojcami Kościoła
»» Roraty 2010 z uczniami Chrystusa
[Początek strony]