Informacje ogólne | Wspólnota małżeństw | Wyspa Skarbów | Grupa medytacyjna
Klub Kobiety | Klub Ojca | Warsztaty | Różaniec Rodziców | Msza dla rodzin

Duszpasterstwo Rodzin DROPS

Informacje ogólne

Duszpasterstwo rodzin DROPS

Duszpasterstwo rodzin to propozycja skierowana do wszystkich rodzin. Celem naszego duszpasterstwa jest odnowa i pogłębienie relacji z Bogiem oraz ze swoimi najbliższymi, z którymi tworzymy jeden dom, wynikający z sakramentu małżeństwa oraz z rodzicielstwa. Duszpasterstwo daje także możliwość poznania innych ludzi i zawiązania z nimi wspólnoty. Skierowane jest zwłaszcza do:
- matek i ojców wychowujących dzieci;
- małżeństw sakramentalnych, z krótszym i dłuższym stażem;
- małych dzieci oraz dzieci w wieku szkoły podstawowej.

Opiekunem duszpasterstwa jest o. Marek Krysztopik OP.


Wspólnota małżeństw

Wspólnota małżeństw

Zapraszamy małżonków do włączenia się do naszej wspólnoty. Zapraszamy do miejsca, w którym próbujemy razem - z Bogiem i ze sobą nawzajem - przeżywać swoją formację chrześcijańską i rodzinną.
Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu, w soboty o godz. 16.00. Łączą się w nich: katecheza, modlitwa i przyjaźń. W czasie spotkań - możliwość opieki nad dziećmi. Wspólnota małżeństw organizuje także zamknięte wyjazdy rekolekcyjne i integracyjne.

Duszpasterz: o. Marek Krysztopik OP
Kontakt: duszpasterstwoDROPS małpka gmail kropka com


WYSPA SKARBÓW - spotkania mam z małymi dziećmi

WYSPA SKARBÓW - spotkania mam z małymi dziećmiNa WYSPĘ SKARBÓW zapraszamy mamy z ich najmłodszymi skarbami. Spotkania kobiet, mam i żon pozwolą na wzajemne poznanie się i spędzenie razem czasu w tygodniu. W dużej, przytulnej sali z kącikiem zabaw dla dzieci mamy wspólnie pomodlą się, porozmawiają, odpoczną, wypiją kawę i posłuchają dobrej muzyki. Mogą tez wziąć udział w ciekawych warsztatach lub skorzystać z porady duchowej lub psychologicznej. Zapewniamy opiekę dla najmłodszych.
Zajęcia odbywają się w środy o 10:00 w sali Duszpasterstwa Rodzin w klasztorze (wejście obok furty).

Kontakt: Maria Cichocka (maria.cichocka małpka int kropka pl)


Modlitewna grupa medytacyjna

Modlitewna grupa medytacyjnaMedytacja chrześcijańska jest monologiczną modlitwą niedyskursywną, praktykowaną już w IV wieku przez Ojców Pustyni, zwaną modlitwą serca lub też modlitwą Jezusową. Polega na kontemplacji obecności Boga w ciszy i prostocie serca i umysłu, bez zbędnych słów, myśli i wyobrażeń, a jedynie powtarzaniu w rytmie oddechu krótkiej formuły modlitewnej, np. "Panie Jezu, zmiłuj się", "Jezu, ufam Tobie", "Marana tha" lub jednego słowa modlitwy, np. imienia Jezus.
Do tej modlitwy zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku szkolnym. Chętnym prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy.
Spotykamy się dwa razy w miesiącu, w I i III niedzielę miesiąca o godz. 17.00 w klasztorze (wejście przez furtę) w sali Duszpasterstwa Rodzin. Po modlitwie-medytacji przed Najświętszym Sakramentem (dla dzieci 6 minut, dla rodziców 25 minut) - czas na wspólny poczęstunek, rozmowę i zabawę dla dzieci.

Więcej informacji na temat tej formy medytacji chrześcijańskiej można znaleźć pod adresami: www.lubin-medytacje.pl oraz www.modlitwa-jezusowa.pl

Kontakt: Joanna Bestyńska (bestynska małpka interia.pl) lub Weronika Karwowska (weronikadaniela małpka yahoo.co.uk)


Klub Kobiety

Klub KobietyKlub Kobiety - dla żon, matek... dla kobiet. Comiesięczne spotkania, a na nich czas na rozmowę i spotkanie z zaproszonym gościem. Wśród zapraszanych gości: specjaliści z różnych dziedzin, interesujący ludzie, nauczyciele. Tematy interesujące dla kobiet!

Spotkania odbywają się o godz. 19:00 w każdy czwarty czwartek miesiąca.

Kontakt: Dagmara Brzezińska (de.be1 małpka wp kropka pl)


Klub Ojca

Klub Ojca


Też powstanie... Już wkrótce! Czekamy na chętnych ojców :)


Warsztaty

Warsztaty

Częścią Duszpasterstwa Rodzin na Służewie są niewątpliwie warsztaty, cieszące się już wielką sławą i powodzeniem. Mają one pomóc ich adresatom w nabyciu niezbędnych narzędzi, potrzebnych w codziennym życiu małżeńskim, rodzicielskim czy wychowawczym. Skierowane są do poszczególnych grup odbiorców:


Różaniec Rodziców

Różaniec Rodziców

Różaniec Rodziców
to modlitwa rodziców za swoje dzieci. Polega ona na codziennym odmawianiu jednej dziesiątki różańca.
Każdy rodzic, włączając się do modlitwy, tworzy z innymi rodzicami grupę modlitewną, która każdego dnia odmawia cały różaniec (20 tajemnic).
W ten sposób dzieci objęte są potężną modlitwą przez wstawiennictwo Matki Bożej. Raz na dwa miesiące członkowie Różańca Rodziców spotykają się w klasztorze na wspólnej modlitwie.

Kontakt: Izabela Koszela-Piotrowska (izabela.koszelapiotrowska małpka gmail kropka com

Jeszcze więcej informacji - w osobnej zakładce.


Msza święta dla rodzin

Msza święta dla rodzin
Centralnym punktem Duszpasterstwa Rodzin jest oczywiście modlitwa i to ona stanowi rdzeń wszelkich innych inicjatyw. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za swoje małżeństwa i za dzieci, które są owocem małżeńskiej miłości. To dzięki modlitwie rodziny mogą odpowiednio realizować swoje powołanie.

każda niedziela o 11:00 - cotygodniowa Msza święta rodzinna - posłuchaj kazań z tej Mszy[Początek strony]