Rodzice dziecka utraconego

Spotkania

Z racji Dnia Dziecka Utraconego Msza święta za zmarłe dzieci i ich rodziców - w piątek, 16 października 2020 r., o godz. 19.30 w naszym kościele.

Imiona i nazwiska dzieci - do wyczytania w czasie modlitwy powszechnej - można przesyłać na adres: [email protected] do dnia 15 października.

Można też przynieść zdjęcia zmarłych dzieci, aniołki czy inne znaki pamięci o tych dzieciach, które zdjęć nie miały. Będzie można ustawić je przed Mszą przy ołtarzu wraz z okolicznościowymi świeczkami.

Pierwsze spotkanie - otwierające roczny cykl spotkań (odbywających się w drugie piątki miesiąca) - bezpośrednio po Mszy świętej. Zapraszamy!Spotkania grupy wsparcia - od listopada do czerwca. Rozpoczynają się wspólnie przygotowaną Mszą świętą za zmarłe dzieci i ich rodziców, celebrowaną w kaplicy klasztoru dominikanów (wejście przez furtę klasztoru). Po Mszy - spotkanie, polegające na dzieleniu się doświadczeniami rodziców po stracie, znajdujących się na różnych etapach żałoby i w różnej sytuacji życiowej. Charakter spotkania w dużej mierze zależy od uczestników. Na te spotkania są zaproszone też osoby niewierzące lub przeżywające kryzys wiary.

o. Dominik Zarychta OP

Duchową opiekę nad spotkaniami sprawuje o. Dominik Zarychta OP. Organizacją spotkań zajmują się osoby świeckie, aktualnie: Kasia Doboszyńska-Markiewicz z mężem Kamilem (kontakt: kasiadob [małpka] wp [kropka] pl) oraz Joanna Grzybowska (kontakt: assiab [małpka] poczta [kropka] fm).
Cel

Chcemy, aby spotkania stały się azylem dla rodziców po stracie dziecka. By tacy rodzice mogli w nich podzielić się swoim bólem, tęsknotą i drobnymi radościami, by mogli opowiedzieć o przeżywaniu żałoby i o swoim dziecku. Aby zobaczyli, że nie są sami, by zniknęło "nieznośne poczucie wyjątkowości", którego mogą doświadczać w swoim środowisku.
Strata dziecka to niewyobrażalna tragedia, wielka rana, którą uleczyć może tylko Pan Bóg i Jego miłość. Dlatego po przebytej traumie, w procesie odnowy życia i nadania mu nowej jakości, niezbędna jest troska osób duchownych i modlitwa.


Dla kogo?
Spotkania skupiają rodziców dzieci, które zmarły z różnych powodów i w każdym okresie życia. Dzieci, które zginęły w wypadkach komunikacyjnych, wskutek innych nagłych tragedii, zmarły z powodu nieuleczalnych chorób i takie, które same pomogły sobie w odejściu z tego świata. Dzieci utracone w wyniku poronienia, w trakcie porodu i tuż po nim. Kilkumiesięczne, kilkuletnie, kilkunastoletnie i takie, które były już dorosłe.Terminy spotkań

Od listopada do czerwca - w drugi piątek miesiąca, o godz. 17.30, w kaplicy klasztoru (parter, budynek klasztorny), potem w sali spotkań.

Monitorujemy na bieżąco sytuację epidemiczną; jeśli spotkania zostaną zawieszone, poinformujemy o tym na tej stronie.

16 października 2020 - wyjątkowo o godz. 19.30 w kościele
13 listopada 2020
11 grudnia 2020
8 stycznia 2021
12 lutego 2021
12 marca 2021
9 kwietnia 2021
14 maja 2021
11 czerwca 2021