Rodzice dziecka utraconegoSpotkania

Spotkania grupy wsparcia - od października do czerwca. Rozpoczynają się wspólnie przygotowaną Mszą świętą za zmarłe dzieci i ich rodziców, celebrowaną w kaplicy klasztoru dominikanów (wejście przez furtę klasztoru). Po Mszy - spotkanie, polegające na dzieleniu się doświadczeniami rodziców po stracie, znajdujących się na różnych etapach żałoby i w różnej sytuacji życiowej. Charakter spotkania w dużej mierze zależy od uczestników. Na te spotkania są zaproszone też osoby niewierzące lub przeżywające kryzys wiary.

o. Stanisław Górski OP

Duchową opiekę nad spotkaniami sprawuje o. Stanisław Górski OP. Organizacją spotkań zajmują się osoby świeckie, aktualnie: Kasia Doboszyńska-Markiewicz z mężem Kamilem (kontakt: kasiadob [małpka] wp [kropka] pl) oraz Joanna Grzybowska (kontakt: assiab [małpka] poczta [kropka] fm).
Cel

Chcemy, aby spotkania stały się azylem dla rodziców po stracie dziecka. By tacy rodzice mogli w nich podzielić się swoim bólem, tęsknotą i drobnymi radościami, by mogli opowiedzieć o przeżywaniu żałoby i o swoim dziecku. Aby zobaczyli, że nie są sami, by zniknęło "nieznośne poczucie wyjątkowości", którego mogą doświadczać w swoim środowisku.
Strata dziecka to niewyobrażalna tragedia, wielka rana, którą uleczyć może tylko Pan Bóg i Jego miłość. Dlatego po przebytej traumie, w procesie odnowy życia i nadania mu nowej jakości, niezbędna jest troska osób duchownych i modlitwa.


Dla kogo?
Spotkania skupiają rodziców dzieci, które zmarły z różnych powodów i w każdym okresie życia: dzieci, które zginęły w wypadkach komunikacyjnych, wskutek innych nagłych tragedii, zmarły z powodu nieuleczalnych chorób i takie, które same pomogły sobie w odejściu z tego świata. Dzieci utracone w wyniku poronienia, w trakcie porodu i tuż po nim. Kilkumiesięczne, kilkuletnie, kilkunastoletnie i takie, które były już dorosłe.Terminy spotkań

Od listopada do czerwca - w drugi piątek miesiąca, o godz. 17.30, w kaplicy klasztoru (parter, budynek klasztorny)

9 listopada 2018
14 grudnia 2018
11 stycznia 2019
8 lutego 2019
8 marca 2019
12 kwietnia 2019
10 maja 2019
14 czerwca 2019