Ogłoszenia duszpasterskie

9. Niedziela Zwykła, 29.05.2016

29 maja - 5 czerwca 2016 r.

1. We wtorek, 31 maja, zapraszamy na spotkanie wolontariuszy ŚDM oraz osoby, które chcą się zaangażować w organizację ŚDM. Początek o godz. 19.00 w sali św. Dominika przy furcie klasztornej.


2. Od środy zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie o 17.30, w niedziele o 8.00.


3. W czwartek, 2 czerwca - ostatni przed wakacjami wieczór modlitwy uwielbienia. Początek podczas Mszy św. o godz. 19.30.


4. W piątek - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów. Msze św. w naszym kościele jak w dzień powszedni. Spowiedź po południu od godz. 17.30. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.


5. W pierwszą sobotę maja czuwanie różańcowe w kaplicy Matki Bożej w godzinach 11.00-12.00; wieczorem, po Mszy o godz. 19.30, modlitwa Akatystem ku czci Bogurodzicy.


6. Żywy Różaniec organizuje jednodniowy wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę w sobotę, 4 czerwca. Są jeszcze wolne miejsca. Informacje na tablicy ogłoszeń przy wyjściu z kościoła.


7. Przypominamy, że w czerwcu nie będzie comiesięcznego spotkania Żywego Różańca; najbliższe spotkanie - po wakacjach.
Wszystkich chętnych zapraszamy natomiast na pieszą pielgrzymkę do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie na uroczystości Dnia Dziękczynienia za 1050. rocznicę chrztu Polski. Pielgrzymka wyruszy sprzed naszego kościoła w niedzielę, 5 czerwca, po nabożeństwie sprawowanym o godz. 8.00. Wymarsz o godz. 8.30. Trasa ma długość ok. 4 km. Prosimy o wzięcie parasoli, potrzebnych lekarstw i drugiego śniadania. O godz. 12.00 w Wilanowie zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski. Powrót we własnym zakresie.


8. Bracia studenci z Krakowa zachęcają dziś do lektury nowego numeru wydawanego przez nich czasopisma "Teofil", tym razem poświęconego modlitwie.
[Początek strony]