Ogłoszenia duszpasterskie

2. Niedziela Wielkiego Postu, 17.03.2019

17-24 marca 2019 r.

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne dla wszystkich, które głosi o. Mirosław Pilśniak OP. Kolejne nauki w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy o godz. 12.00, 18.00 i 19.30.


2. (tylko do Mszy o godz. 17.00) Jeszcze dziś zapraszamy na wyjątkowy koncert pasyjny zatytułowany "Golgota Jasnogórska", oparty na poemacie Ernesta Brylla w wykonaniu samego poety oraz Joanny Lewandowskiej i Marcina Stycznia. Początek o godz. 18.00 w dolnym kościele. Wstęp wolny.


3. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Józefa, patrona naszego klasztoru. Prosimy o modlitwę za dominikanów ze Służewa. Msze święte tego dnia - jak w dni powszednie.
Wieczorem, o godz. 21.00, Duszpasterstwo Rodzin DROPS zaprasza mężczyzn na nabożeństwo drogi krzyżowej w górnym kościele. Prosimy o przyniesienie świec.


4. W następną niedzielę rozpoczną się rekolekcje akademickie zatytułowane "Tajemnica ziarna", które wygłosi o. Kordian Szwarc OFM. Pierwsza nauka - za tydzień podczas Mszy o godz. 20.15.


5. Przyjmujemy zgłoszenia osób dorosłych, które chciałyby przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Formularz zgłoszeniowy - na naszej stronie internetowej. Przygotowanie rozpocznie się na początku kwietnia.


6. Świeccy dominikanie z nowej fraterni zapraszają do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej na jednej z dwóch tras dominikańskich, na które będzie można wyruszyć z naszego kościoła w piątek, 5 kwietnia. Jedna trasa prowadzi do klasztoru mniszek dominikańskich w Radoniach, a druga - przez Zielonkę i Ząbki do kościoła św. Jacka przy ul. Freta. Wszystkie niezbędne informacje i możliwość zapisu - na naszej stronie internetowej.


7. Rozpoczynamy zbiórkę darów, które w postaci paczek trafią przed Świętami do najbardziej potrzebujących. Prosimy o przynoszenie słodyczy, kawy, herbaty, środków higieny i środków czystości, które można zostawić w koszach przy kaplicy Jezusa Miłosiernego. Można tam także złożyć ofiarę pieniężną do skarbony na pomoc charytatywną.


8. Fundacja "Twórcza kobieta" zaprasza na odbywające się w naszym klasztorze warsztaty dla pań "Twórcza kobieta, żona i matka". Informacje o tych i innych warsztatach - na naszej stronie internetowej.


9. Są jeszcze wolne miejsca na dwunastodniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej z pobytem nad Morzem Martwym, organizowaną w dniach 28 czerwca - 9 lipca 2019 r. Program, koszty i zapisy w zakrystii oraz u ojca Rafała Skrobacza OP. Liczba miejsc ograniczona.


10. W ostatnim czasie na naszym terenie pojawia się coraz więcej osób żebrzących. Informujemy, że działają one bez naszego przyzwolenia i nie przyjmują proponowanej przez nas pomocy. Decyzję o wspieraniu tych osób pozostawiamy Waszej roztropności.


11. Księgarenka poleca rekolekcje wielkopostne ojca Leona Knabita OSB zatytułowane "...Aż po krańce ziemi".


12. (na Mszach od 9.30 do 14.00 włącznie) Dziś przed kościołem wolontariusze rozdają ulotki z zaproszeniem na rekolekcje dla mężczyzn "Droga lwa", które odbędą się pod koniec marca w Warszawie. Zachęcamy panów do zapoznania się z tą propozycją.


13. Przy wyjściu z kościoła prowadzimy dzisiaj zbiórkę na prace remontowo-budowlane, przyjmujemy także płatności kartą. W lutym zebraliśmy na ten cel 16 tys. 336 zł. Najważniejsze prace prowadzone obecnie związane są z instalacją elektryczną na poziomie dolnego kościoła. Za wszelkie wsparcie serdecznie dziękujemy i zapewniamy o naszej modlitwie za naszych dobroczyńców.

[Początek strony]