Ogłoszenia duszpasterskie

2. Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego, 23.04.2017

23-30 kwietnia 2017 r.

1. W czwartek o godz. 19.00 w auli o. Jacka Woronieckiego - kolejny wykład z cyklu "Oto Matka twoja". Na temat wkładu kard. Stefana Wyszyńskiego w propagowanie objawień fatimskich będzie mówił o. prof. Grzegorz Bartosik OFMConv.


2. Spowiedź dla dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii świętej - w najbliższy czwartek. O godz. 16.00 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 107 i tzw. innych szkół, o godz. 16.45 - dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 46 i Varsovii. Msza rocznicy I Komunii świętej - za dwa tygodnie w niedzielę, 7 maja, o godz. 12.30.


3. Instytut Tomistyczny zaprasza na kolejny z cyklu wykładów otwartych, który odbędzie się w piątek, 28 kwietnia, o godz. 19.00 w auli o. Jacka Woronieckiego. Wykład będzie poświęcony kwestii stworzenia i odkupienia, a wygłosi go prof. Matthew Levering, jeden z najwybitniejszych współczesnych teologów amerykańskich. Wykład będzie tłumaczony z języka angielskiego.


4. Członków Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie wielkanocne w następną niedzielę, 30 kwietnia, o godz. 14.30 w auli o. Jacka Woronieckiego.


5. Zapraszamy na czwartą edycję warsztatów dla kobiet Przystań dla serca. Jest to roczny program spotkań, dający możliwość lepszego poznania siebie. Więcej informacji na plakatach i ulotkach oraz na naszej stronie internetowej.


6. Trwa zbiórka odzieży i sprzętu na jarmarkową wentę, fantów na fanterię, książek do antykwariatu oraz płyt winylowych, CD i DVD. Można je przynosić na furtę klasztoru w dni powszednie w godzinach 9.00-20.00.


7. Księgarenka poleca nowy numer miesięcznika List, a w nim ciekawe artykuły autorstwa ojców Mirosława Pilśniaka i Wojciecha Giertycha oraz dominikanki, s. Benedykty Karoliny Baumann OP.


8. (od Mszy o 7 rano) Na prośbę Episkopatu Polski dzisiaj zbieramy pieniądze dla ofiar wojny w Syrii. Obecnie pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów osób, w tym 6 mln dzieci. Ofiary pieniężne można składać do skarbony ustawionej przy wyjściu z kościoła.

[Początek strony]