Ogłoszenia duszpasterskie

1. Niedziela Adwentu, 27.11.2016

27 listopada - 4 grudnia 2016 r.

1. W Adwencie od poniedziałku do soboty zapraszamy na Roraty o godz. 6.00. Wcześniej, o 5.40 - Godzinki. Po Roratach studentów i młodzież zapraszamy do ich duszpasterstw na śniadanie, a dorosłych - na herbatę i kawę do sali przy krużgankach.
Z racji Rorat do Bożego Narodzenia nie będzie w dni powszednie Mszy św. o 7.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu po roratach do Mszy o godz. 8.00 w kaplicy MB.
Roraty z udziałem dzieci - w kaplicy Matki Bożej: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.15.


2. Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu Oto Matka twoja, który przedstawi o. dr Zdzisław Świniarski, sercanin. Spotkanie zatytułowane "Miłość i wierność w siedmiu boleściach Matki Bożej" - w czwartek, 1 grudnia, o godz. 19.00 w auli o. Jacka Woronieckiego.


3. Również w czwartek o godz. 19.30 - adwentowy wieczór modlitwy uwielbienia.
W pierwszy piątek miesiąca - spowiedź dla dzieci po południu od godz. 16.30. O godz. 17.15 w kaplicy Matki Bożej - Roraty z udziałem dzieci.
W sobotę od 11.00 do 12.00 w kaplicy Matki Bożej - czuwanie różańcowe, a wieczorem po Mszy św. o 19.30 wspólny śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej.
W następną niedzielę po Mszy o godz. 14.00 - spotkanie członków Żywego Różańca.


4. Rozpoczynamy muzyczne przygotowania do Pasterki. Chętnych do śpiewania zapraszamy na pierwszą próbę scholi - w najbliższą sobotę, 3 grudnia, o godz. 16.00 w sali na krużgankach.


5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę świętą za tydzień w niedzielę, 4 grudnia, o godz. 12.30 do dolnego kościoła.


6. Wraz z Burmistrzem i Przewodniczącym Rady Dzielnicy Mokotów zapraszamy na koncert Six Seasons w wykonaniu Grzecha Piotrowskiego i towarzyszących mu muzyków. Koncert w następną niedzielę, 4 grudnia, o godz. 19.30 w dolnym kościele. Wstęp wolny.


7. Za tydzień rozpoczniemy akademickie rekolekcje adwentowe pod tytułem: Uczciwa wiara. Wygłosi je ks. Bartłomiej Kot z Wrocławia. Pierwsza nauka - w następną niedzielę na Mszy akademickiej o godz. 20.15.


8. Trwają zapisy na warsztaty dla rodziców "Jak rozmawiać z nastolatkiem" oraz "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały? Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły?" Szczegóły na naszej stronie internetowej.


9. Do specjalnych koszów przy kaplicy Jezusa Miłosiernego można składać słodycze, kawę, herbatę, środki higieny i środki czystości. Utworzone z nich paczki trafią przed Świętami do najbardziej potrzebujących. Przy koszach znajduje się także skarbona, do której można złożyć ofiarę pieniężną na ten cel.


10. W zakrystii są już dostępne poświęcone opłatki i wigilijne świece Caritas.


11. (tylko po Mszach o 8.30, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00 i 17.00)
Przed kościołem rozdawane są dzisiaj tekturowe pudełka organizacji Fidesco, wspierającej osoby świeckie pracujące na misjach. Do pudełek przez cały adwent będzie można w swoich domach składać jałmużnę i przynieść pudełka z powrotem do kościoła w dniu 6 stycznia.


12. Księgarenka poleca książkę Erica Emmanuela Schmitta "Noc ognia". To wyjątkowa książka w dorobku autora wielu bestsellerów. Dzieląc się z czytelnikami głęboką refleksją i własną historią, Schmitt uczy, jak wykorzystać niepowtarzalną szansę, by na zawsze zmienić siebie i swoje życie na lepsze.
[Początek strony]