Ogłoszenia duszpasterskie

29. Niedziela Zwykła, 16.10.2016

16-23 października 2016 r.

1. W czwartek o 19.00 w auli o. Jacka Woronieckiego o. dr hab Paweł Warchoł OFMConv przedstawi kolejny wykład z cyklu Oto Matka twoja - tym razem opowie o historii kultu Niepokalanego Serca Maryi.


2. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych - w piątek, 21 października, o godz. 19.30 w auli o. Jacka Woronieckiego w klasztorze.


3. Na ławkach w kościele można znaleźć kartki wypominkowe. Po wypisaniu na nich imion naszych zmarłych kartki składamy w zakrystii. Za zmarłych modlić się będziemy w listopadzie codziennie na różańcu i co miesiąc na tzw. Mszach ROCZNYCH, odprawianych w pierwszy poniedziałek miesiąca.


4. Od dziś w zakrystii można zamawiać intencje mszalne na cały przyszły rok. Zapraszamy szczególnie te osoby, którym zależy na konkretnym terminie odprawienia Mszy św. z racji jubileuszu, imienin czy ważnych rocznic.


5. W księgarence na krużgankach kościoła jest już do nabycia Ewangelia na rok 2017 - z tekstami czytań liturgicznych i rozważaniami na każdy dzień przyszłego roku.


6. Przy wyjściu z kościoła prowadzimy dziś comiesięczną zbiórkę na prace wykończeniowe w naszym kościele. We wrześniu zebraliśmy 13 tys. 19 złotych. Obecne najważniejsze prace związane są z układaniem posadzki, której całkowity koszt wynosi 412 tys. zł. Za wszelkie wsparcie i modlitwy w tej intencji składamy serdeczne podziękowanie, pamiętając o ofiarodawcach w codziennej modlitwie, a w sposób szczególny na Mszy św. w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 9.30.


7. Z radością informujemy, że decyzją ks. kard. Kazimierza Nycza nowym proboszczem naszej parafii został mianowany o. Krzysztof Michałowski, dotychczasowy duszpasterz studentów na Służewie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji o. Krzysztofa podczas uroczystości objęcia parafii w następną niedzielę, 23 października, podczas Mszy św. o godz. 12.30.
[Początek strony]