Ogłoszenia duszpasterskie

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, 14.09.2014

14-21 września 2014 r.

1. Osoby dorosłe, które chcą przyjąć chrzest, zapraszamy do zgłaszania się w kancelarii parafialnej. Wkrótce rozpoczniemy także przygotowanie dorosłych do bierzmowania. Zapisy w tej sprawie - poprzez formularz na naszej stronie internetowej lub w kancelarii parafialnej.
Trwają także zapisy uczniów pierwszej klasy szkoły ponadgimnazjalnej na przygotowanie młodzieży do bierzmowania. Zainteresowanych zapraszamy osobiście do naszej kancelarii parafialnej. Spotkanie organizacyjne dla młodzieży odbędzie się w przyszłą środę, 24 września, o godz. 18.00.


2. W czwartek - pierwszy po wakacyjnej przerwie wykład z cyklu Oto Matka twoja. O godz. 19.00 w auli o. Jacka Woronieckiego o obrazie Chrystusa w ślubach jasnogórskich będzie mówił o. dr Stanisław Przepierski. Serdecznie zapraszamy!


3. Zapraszamy na spotkania grupy biblijnej "Bierz i czytaj", które odbywają się w czwartki o godz. 19.30 w sali św. Dominika przy furcie klasztornej.


4. Zachęcamy do korzystania ze strony internetowej naszego klasztoru i parafii pod adresem www.parafiadominika.pl Można na niej znaleźć m.in. informacje kontaktowe do mieszkańców naszego klasztoru, zapowiedzi nadchodzących wydarzeń, grafik dyżurów w konfesjonałach, nagrania kazań, rekolekcji i wykładów oraz bogatą fotogalerię. Jesteśmy obecni także na facebooku.


5. Studium Dominicanum - Szkoła Filozofii i Teologii działająca przy naszym klasztorze zaprasza od października na zajęcia w kolejnym roku akademickim. W trakcie 15 sobotnich zjazdów będzie można zapoznać się z elementami myśli i tradycji chrześcijańskiej. Czesne za cały rok to 490 zł.
W październiku rozpocznie się także w naszym klasztorze kolejna edycja Szkoły Śpiewu Liturgicznego. W ramach zajęć wykładowych i ćwiczeń uczestnicy poznają zasady muzyki, przepisy liturgiczne i praktykę śpiewu w Kościele.
Szczegółowe informacje o ofercie i zapisach do Studium Dominicanum i Szkoły Śpiewu Liturgicznego - na ulotkach i plakatach przy wyjściu z kościoła oraz na naszej stronie internetowej.


6. Nasza Księgarenka poleca nową książkę biskupa Grzegorza Rysia zatytułowaną "Wiara z lewej, prawej i Bożej strony". W tekstach biskupa Rysia można rozpoznać Kościół, który niekiedy boli, ale także Boga, który na każdy ból ma lekarstwo.


7. Zachęcamy do zakupu i lektury nowego numeru miesięcznika W drodze.
[Początek strony]