Ogłoszenia duszpasterskie

3. Niedziela Wielkiego Postu, 19.03.2017

19-26 marca 2017 r.

1. Dziś podczas Mszy o godz. 20.15 rozpoczynają się akademickie rekolekcje wielkopostne zatytułowane: "Trzy po trzy, czyli o sztuce porządkowania życia". Wygłosi je o. Janusz Pyda, duszpasterz krakowskiej Beczki. Kolejne spotkania od poniedziałku do środy: o godz. 19.30 Msza święta, a po niej konferencja rekolekcyjna.


2. Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w następną niedzielę 26 marca o godzinie 12.30 w dolnym kościele.


3. Osoby grające na instrumentach muzycznych zapraszamy do włączenia się w przygotowania do Triduum. Pierwsza próba orkiestry - za tydzień w niedzielę o godz. 15.00 w sali nr 8 na krużgankach kościoła.


4. Przedstawicieli duszpasterstw i grup oraz wszystkich chętnych do współpracy zapraszamy na spotkanie organizacyjne dotyczące Jarmarku św. Dominika w przyszłą niedzielę, 26 marca, o godz. 17.00 w auli o. Jacka Woronieckiego.


5. Również za tydzień w niedzielę - koncert pieśni pasyjnych Stabat Mater dolorosa w wykonaniu Adama Rymarza i Witolda Janiaka. Początek o godz. 18.00 w dolnym kościele. Wstęp wolny.


6. W następną niedzielę podczas wszystkich Mszy (z wyjątkiem Mszy o godz. 20.15) rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla wszystkich, które wygłosi o. Mateusz Przanowski.


7. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Józefa, patrona naszego klasztoru. Prosimy o modlitwę za dominikanów ze Służewa. Natomiast w sobotę - uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W oba dni Msze święte jak w dni powszednie.


8. Od dziś przyjmujemy zgłoszenia osób dorosłych, które chcą przygotować się do sakramentu bierzmowania. Przygotowanie rozpocznie się po Wielkanocy i zakończy się przyjęciem bierzmowania na początku czerwca. Zgłoszenia wyłącznie poprzez formularz na naszej stronie internetowej.


9. Trwa zbiórka darów, które trafią przed Świętami do najbardziej potrzebujących. Prosimy o przynoszenie słodyczy, kawy, herbaty, środków higieny i środków czystości, które można zostawić w koszach przy kaplicy Jezusa Miłosiernego. Można tam także złożyć ofiarę pieniężną do skarbony na pomoc charytatywną.


10. Są jeszcze wolne miejsca na dwudniowe warsztaty dla mężczyzn zatytułowane "7 sekretów efektywnego ojcostwa". Odbędą się one w naszym klasztorze w dniach 7-8 kwietnia. Informacje o zapisach - na naszej stronie internetowej.


11. Dziś przed kościołem prowadzimy zbiórkę na dalsze prace wykończeniowe w naszym kościele i jego otoczeniu. Miesiąc temu na ten cel zebraliśmy 16 tys. 600 zł. Obecnie duże prace prowadzimy na drugim piętrze budynku przykościelnego, niebawem czeka nas także konieczny montaż drzwi przeciwpożarowych w kościele oraz utwardzenie części terenu za klasztorem, na którym parkują samochody. Wszystkie prace polecamy Waszej modlitwie, dziękując już teraz za wszelkie wsparcie.

[Początek strony]