Ogłoszenia duszpasterskie

22. Niedziela Zwykła, 30.08.2015

30 sierpnia - 6 września 2015 r.

1. Przypominamy, że comiesięczne wieczory modlitwy uwielbienia oraz Msze z modlitwą o uzdrowienie wznowimy od października.


2. W pierwszy piątek miesiąca (4 września) spowiedź po południu od godz. 16.30. Msza z udziałem dzieci - w piątek o godz. 17.15 w kaplicy Matki Bożej. Po tej Mszy - spotkanie dla dzieci, które chciałyby dołączyć do ministrantów i bielanek.


3. W sobotę od godz. 11.00 do godz. 12.00 w kaplicy Matki Bożej - czuwanie różańcowe, a po Mszy św. o 19.30 wspólny śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej.
Spotkanie członków Żywego Różańca i chętnych do włączenia się w to dzieło - w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 14.00.


4. W intencji rozpoczynających nowy rok szkolny uczniów, nauczycieli i katechetów będziemy modlić się w przyszłą niedzielę, 6 września, na Mszach o godz. 11.00 (szkoły podstawowe) oraz 18.30 (szkoły ponadpodstawowe). Podczas Mszy o godz. 11.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci ze szkół podstawowych.


5. Podczas Mszy św. o godz. 9.30 w przyszłą niedzielę jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich będzie świętował o. Julian Różycki, który przez 30 lat pracował w Japonii. Uczestnicząc w tej Mszy św. będzie można uzyskać odpust zupełny.


6. We wrześniu rozpocznie się w naszej parafii przygotowanie do przyjęcia chrztu, bierzmowania i I Komunii św. dla osób dorosłych. Zapisy w kancelarii parafialnej.


7. W nadchodzącym tygodniu nasz klasztor po dwóch latach opuści o. Arnold Pawlina, który wyjeżdża na studia doktoranckie do Fryburga Szwajcarskiego. Dziękujemy mu za jego gorliwą posługę i prosimy Was o modlitwę za niego na czas studiów.
Na Służewie zamieszka natomiast o. Maciej Roszkowski, który przez ostatnie lata studiował we Fryburgu, a teraz będzie pracował naukowo w Instytucie Tomistycznym. Witamy go w naszym klasztorze i życzymy Bożego błogosławieństwa.


8. Zachęcamy do odwiedzenia na krużgankach kościoła naszej księgarenki, w której można znaleźć pełną ofertę płyt z rekolekcjami o. Adama Szustaka, w tym najnowsze nagranie zatytułowane "Jestem nikim".
[Początek strony]