Ogłoszenia duszpasterskie

5. Niedziela Wielkiego Postu, 18.03.2018

18-25 marca 2018 r.

1. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Józefa, patrona naszego klasztoru. Prosimy o modlitwę za dominikanów ze Służewa. Msze święte jak w dni powszednie.


2. Duszpasterstwo Rodzin DROPS zaprasza mężczyzn na wieczorną Drogę Krzyżową w naszym kościele w najbliższy wtorek, 20 marca, o godz. 21.00. Prosimy o przyniesienie świec.


3. Instytut Tomistyczny zaprasza na kolejny wykład otwarty, zatytułowany „Człowiek jest pragnieniem Boga”: o naturze i łasce w teologii Henri de Lubaca, który wygłosi ks. dr Andrzej Persidok. Spotkanie w czwartek, 22 marca, o godz. 19.00 w auli o. Jacka Woronieckiego.


4. W najbliższy piątek, 23 marca, jak co roku wyruszymy sprzed naszego kościoła z nabożeństwem Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii. Początek po Mszy o 19.30. Prosimy o przyniesienie świec. Uwaga, tego dnia nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele tylko o godz. 11.20.


5. Za tydzień - Niedziela Palmowa. Podczas każdej Mszy świętej - poświęcenie palm.


6. Dziś ostatnia okazja, aby wesprzeć zbiórkę darów, które przed Świętami przekażemy najbardziej potrzebującym. Prosimy o przynoszenie słodyczy, kawy, herbaty, środków higieny i środków czystości, które można zostawić w koszach przy kaplicy Jezusa Miłosiernego. Można tam także złożyć ofiarę pieniężną do skarbony na pomoc charytatywną. Już dziś dziękujemy za wielką hojność wszystkich ofiarodawców.


7. Zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne Odnowy, organizowane przez grupę DROGA działającą przy naszym kościele. Rekolekcje obejmują 11 cotygodniowych spotkań. Początek - tydzień po Wielkanocy, 9 kwietnia. Zapisy na naszej stronie internetowej, a więcej informacji także na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.


8. Księgarenka poleca zbiór homilii Benedykta XVI zatytułowany "Blask zbawienia" z rozważaniami o zmartwychwstaniu Chrystusa.


9. Przy wyjściu z kościoła prowadzimy dzisiaj zbiórkę na prace remontowo-budowlane. W lutym zebraliśmy na ten cel 12 tys. 620 zł. Nadal prowadzimy prace przy instalacjach i tynkach w pomieszczeniach na drugim piętrze budynku przykościelnego. Za wszelkie wsparcie serdecznie dziękujemy. Zapewniamy o naszej modlitwie za naszych dobroczyńców.


10. (od Mszy o 8.00) Zaproszenie do udziału w tegorocznym Jarmarku św. Dominika kierują dziś do nas jego organizatorzy.

[Początek strony]