Ogłoszenia duszpasterskie

29. Niedziela Zwykła, 19.10.2014

19-26 października 2014 r.

1. Już dziś naszą parafię nawiedzi obraz-ikona Pani Jasnogórskiej. O godz. 18.50 przywitamy ją na skrzyżowaniu ulic Dominikańskiej i Wałbrzyskiej, a następnie w procesji przejdziemy do kościoła (na procesję prosimy o przyniesienie świec). O godz. 20.15 Mszy przewodniczyć będzie ks. bp Józef Górzyński. Po Mszy - czuwanie młodzieży akademickiej pod hasłem "Światło Maryi". O północy - Pasterka maryjna w intencji powołań. Przez całą noc będzie trwać wspólna modlitwa przy obrazie Matki Bożej, animowana przez wspólnoty Odnowy w Duchu Świetym.
W poniedziałek o 6.30 Godzinki, a o 7.00 i 8.00 - Msze święte. O 11.00 do wspólnej modlitwy zapraszamy szczególnie członków Żywego Różańca. W południe podczas Mszy św. chcemy powierzać Maryi kobiety w stanie błogosławionym i matki z małymi dziećmi. Między godziną 14 a 15 - okazja do modlitwy indywidualnej. O 15 w intencji prześladowanych chrześcijan odmówimy tajemnice bolesne różańca. O 17.15 będziemy modlić się na różańcu o pokój na świecie. Pożegnanie obrazu - podczas Mszy św. o godz. 18.00.
Zachęcamy do wpisywania do specjalnej księgi wyłożonej przy końcu kościoła intencji modlitewnych, które chcemy powierzyć Maryi Jasnogórskiej. Przez cały niedzielny wieczór, a także przez całą noc i w poniedziałek do godz. 20.00 w naszej świątyni będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.


2. Świeccy dominikanie zapraszają w czwartek na kolejny Wieczór modlitwy z bł. Michałem Czartoryskim. O godz. 19.30 Msza święta, po niej w kaplicy Matki Bożej konferencja o męczeńskiej śmierci bł. Michała.


3. Zapraszamy także na jednodniową konferencję naukową, poświęconą postaci bł. Michała Czartoryskiego. W najbliższą sobotę, 25 października, w godz. 9-18 w auli o. Jacka Woronieckiego będzie można posłuchać wystąpień prezentujących jego rodzinę, Zakon Dominikański w Polsce w I połowie XX w., a także liczne zaangażowania bł. Michała w stowarzyszenia katolickie, posługę formacyjną i duszpasterską wobec Powstańców Warszawskich.
Współorganizatorem konferencji jest Dominikański Instytut Historyczny. Szczegółowy program wystąpień można znaleźć na plakatach oraz na stronie www.czartoryski.dominikanie.pl Wstęp wolny.


4. W czwartek kolejny wykład z cyklu Oto Matka twoja. O godz. 19.00 w auli o. Jacka Woronieckiego o. dr Jan Pach OSPPE opowie o obecności Matki Bożej Częstochowskiej w życiu Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy!


5. W przyszłą niedzielę, 26 października, zapraszamy na koncert muzyki dawnej z XVII w. w wykonaniu zespołu Ars Cantus z Wrocławia pod dyrekcją Tomasza Dobrzańskiego. Początek koncertu o godz. 18.15 w dolnym kościele. Wstęp wolny.


6. Dziś w kruchcie kościoła można zapisać się do Żywego Różańca. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w to dzieło.


7. W zakrystii można już zamawiać intencje na przyszły rok. Zapraszamy szczególnie te osoby, którym zależy na konkretnym terminie odprawienia Mszy św. z racji jubileuszu, imienin czy ważnych rocznic.
Na ławkach w kościele można znaleźć kartki wypominkowe. Po wypisaniu na nich imion naszych zmarłych kartki składamy w zakrystii. Za zmarłych modlić się będziemy w listopadzie codziennie na różańcu i co miesiąc na tzw. Mszach ROCZNYCH, odprawianych w I poniedziałek miesiąca.


8. Fundacja Charytatywna św. Marcina de Porres uprzejmie prosi o przekazywanie do końca listopada na furtę klasztoru kurtek i butów zimowych, skarpet, ciepłej bielizny i rękawiczek na rzecz osób najbardziej potrzebujących pomocy.


9. Dziś przed kościołem prowadzimy zbiórkę na dalsze prace w naszym kościele. Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy!
[Początek strony]