Ogłoszenia duszpasterskie

30. Niedziela Zwykła, 26.10.2014

26 października - 2 listopada 2014 r.

1. Jeszcze dziś zapraszamy na koncert muzyki dawnej z XVII w. w wykonaniu znakomitego zespołu Ars Cantus z Wrocławia pod dyrekcją Tomasza Dobrzańskiego. Początek koncertu o godz. 18.15 w dolnym kościele. Wstęp wolny.


2. W sobotę, 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego.
Tego dnia czuwanie różańcowe z okazji I soboty miesiąca w godz. 11.00-12.00 wyjątkowo w dolnym kościele.
O godz. 11.00 Mszę świętą na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej w intencji wszystkich tam spoczywających odprawią duszpasterze z parafii św. Katarzyny.


3. W przyszłą niedzielę, 2 listopada - wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Msze św. za zmarłych poleconych naszej modlitwie na kartkach wypominkowych, tzw. Msze ROCZNE - o 12.30 i 17.00.
Zapraszamy do włączenia się w modlitwę różańcową za zmarłych dominikanów - na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej - w niedzielę o 15.00.
Od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza, przystąpienie do Komunii św. i odmówienie modlitwy za zmarłych można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować za dusze w czyśćcu.


4. Modlitwa Akatystem ku czci Matki Bożej - w sobotę, 1 listopada, wyjątkowo po Mszy św. o godz. 18.30.


5. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na koncert orkiestry instrumentów dętych z Hanoweru. Zaprezentują oni wybrane utwory z pięciu wieków historii muzyki. Koncert odbędzie się w kościele.


6. Przypominamy, że Fundacja Charytatywna prosi o przynoszenie do końca listopada na furtę klasztorną ciepłych ubrań, które mogłaby ofiarować potrzebującym. Bardzo prosimy, aby były to rzeczy tylko zimowe i w stanie nadającym się do użytku.


7. Na ławkach w kościele można znaleźć kartki wypominkowe. Po wypisaniu na nich imion naszych zmarłych, kartki składamy w zakrystii. Za zmarłych modlić się będziemy w listopadzie codziennie na różańcu i co miesiąc na tzw. Mszach ROCZNYCH, sprawowanych w I poniedziałek miesiąca.
W zakrystii przyjmujemy także intencje (w tym intencje gregoriańskie) na rok 2015.


8. Już dziś informujemy i zapraszamy na artystyczne zaduszki-wypominki, które odbędą się w naszym kościele 5 listopada o godz. 20.15. Wśród wykonawców między innymi Halina Frąckowiak, Grzegorz Markowski, Ryszard Rynkowski, Kuba Badach i Rafał Brzozowski.


9. Księgarenka zachęca do lektury nowego numeru miesięcznika "List" zatytułowanego "Na trudne czasy - Miłość".
[Początek strony]