Ogłoszenia duszpasterskie

11. Niedziela Zwykła, 18.06.2017

18-25 czerwca 2017 r.

1. Instytut Tomistyczny zaprasza na kolejny wykład otwarty, który odbędzie się we wtorek, 20 czerwca, o godz. 18.00 w auli o. Jacka Woronieckiego. Wygłosi go dyrektor Instytutu, o. Mateusz Przanowski OP, a poświęcony będzie kwestii zadośćuczynienia według św. Tomasza z Akwinu.


2. Serdecznie zapraszamy wszystkich wolontariuszy, organizatorów i dobroczyńców tegorocznego Jarmarku św. Dominika na Mszę św. o godz. 18.00 sprawowaną w ich intencji w czwartek, 22 czerwca, a po niej na spotkanie w auli o. Jacka Woronieckiego.


3. W piątek - uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszym kościele Msze jak w dni powszednie. Z racji uroczystości w piątek można spożywać pokarmy mięsne.


4. Zapraszamy do odwiedzenia wystawy ikon, które powstały w ostatnim roku podczas warsztatów pisania ikon działających przy naszym klasztorze. Wystawa ikon znajduje się w sali nr 3 na krużgankach, a prace malarskie i rysunki wykonane przez uczestników pierwszego roku zajęć można oglądać w drewnianym przejściu między kościołem a klasztorem. Wystawa potrwa do następnej niedzieli. Szczegóły na plakatach.


5. Księgarenka poleca nową książkę Szymona Hołowni "Instrukcja obsługi solniczki".


6. Dziś przed kościołem zbiórka na dalsze prace budowlano-wykończeniowe naszego kościoła i pomieszczeń duszpasterskich. Podczas zbiórki w marcu zebraliśmy 14 tys. 300 zł. Obecnie prowadzone prace są związane z pomieszczeniami na drugim piętrze budynku przykościelnego, gdzie zostały wymurowane i otynkowane ściany wewnętrzne. Prosimy o wsparcie dalszych prac ofiarą i modlitwą, a naszych dobroczyńców zapraszamy szczególnie na Mszę świętą sprawowaną zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 9.30.

[Początek strony]