Ogłoszenia duszpasterskie

17. Niedziela Zwykła, 27.07.2014

27 lipca - 3 sierpnia 2014 r.

1. Dziś o godzinie 15.30 zapraszamy do dolnego kościoła na przedstawienie teatralne poświęcone osobie świętej Kingi zatytułowane Cunegundis ducissa Cracoviae. Monodram, przygotowany na podstawie materiałów historycznych z XIII wieku, przedstawi Jolanta Jaszkiewicz.


2. Jeszcze tylko przez kilka dni przed naszym kościołem można oglądać wystawę plenerową poświęconą postaci bł. Michała Czartoryskiego, kapelana Powstania Warszawskiego. W sierpniu wystawa odwiedzi nasz klasztor przy ul. Freta.


3. W piątek, 1 sierpnia, przypada 70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszym kościele będziemy modlić się w intencji Powstańców podczas każdej Mszy św. oraz o godz. 17.30 podczas różańca, który odmówimy przy symbolicznym grobie Powstańców na tyłach naszego klasztoru. Zapraszamy także na Mszę sprawowaną w przyszłą niedzielę, 3 sierpnia, o godz. 18 w Parku Wolności na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Szczegółowy program obchodów rocznicy można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.parafiadominika.pl


4. W pierwszy piątek miesiąca, 1 sierpnia, spowiadamy po południu od godz. 17.30.


5. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w pierwszą sobotę miesiąca. Między 11.00 a 12.00 w kaplicy Matki Bożej - czuwanie różańcowe, a po Mszy św. o 19.30 wspólny śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej.


6. Jak co roku zapraszamy do udziału w Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymce Metropolitalnej na Jasną Górę w dominikańskiej grupie Czarno-Białej pod opieką o. Mirosława Pilśniaka i o. Bartłomieja Wolszlegera (z klasztoru przy Freta) oraz o. Michała Chaberka. Pielgrzymka wyruszy w przyszły wtorek, 5 sierpnia; wejście na Jasną Górę: 14 sierpnia.
Zapisy na pielgrzymkę: od piątku do poniedziałku (1-4 sierpnia) w godzinach 9.00-19.30 w rektoracie kościoła św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. Spotkanie organizacyjne - w następną niedzielę (3 sierpnia) po Mszy św. o 19.30 w klasztorze przy ul. Freta (!).


7. Informujemy, że w sierpniu nasz klasztor opuszczą trzej ojcowie, którzy pracowali tu przez kilka ostatnich lat. Ojciec Kamil Burandt przenosi się do Gdańska, o. Tomasz Nowak wyjedzie do Łodzi i będzie wędrownym kaznodzieją, a o. Tomasz Gaj - dotychczasowy magister nowicjuszy - będzie mieszkał w klasztorze przy ul. Freta. Serdecznie dziękujemy za ich posługę i prosimy o modlitwę w intencji ich dalszej drogi.
[Początek strony]