Ogłoszenia duszpasterskie

Święto Chrztu Pańskiego, 13.01.2019

13-20 stycznia 2019 r.

1. Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu Oto Matka twoja pod tytułem: "Maryja w apokryfach dzieciństwa Chrystusa". Wykład wygłosi ks. prof. Janusz Kręcidło MS w czwartek, 17 stycznia, o godz. 19.00 w auli o. Jacka Woronieckiego.


2. Akademia Rodzinna zaprasza na wykład Marka Wróbla, filozofa i psychoterapeuty, zatytułowany "Refleksja egzystencjalna w psychoterapii". Wykład odbędzie się w auli o. Jacka Woronieckiego w piątek o godz. 19.00.


3. Wraz z Burmistrzem, Zarządem i Radą Dzielnicy Mokotów serdecznie zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze", który odbędzie się w naszym kościele - uwaga! - w poniedziałek, 21 stycznia, o godzinie 20.15. Termin koncertu uległ zmianie w związku z ogłoszoną żałobą narodową po zabójstwie śp. Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska.


4. W następną niedzielę o godz. 14.00 Msza święta, a po niej modlitwa o uzdrowienie.


5. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Osoby, które nie mogą przyjąć kapłana w przewidzianym terminie, mogą zgłosić chęć przyjęcia kolędy w terminie dodatkowym. Zgłoszenia przyjmujemy w tygodniu wyłącznie na furcie klasztornej.


6. Zostały ostatnie zaproszenia na karnawałowy Bal Dominikański w stylu lat 20-tych, który odbędzie się u nas w sobotę, 9 lutego. Zakup zaproszeń - na furcie klasztornej od poniedziałku do soboty.


7. Instytut Tertio Millennio serdecznie zaprasza na tegoroczną Szkołę Zimową, czyli kilkudniowe seminarium dotyczące katolickiej nauki społecznej, które odbędzie się w lutym w Wadowicach. Więcej informacji na naszej stronie.


8. Na stoisku w kruchcie można dziś kupić pamiątki i dewocjonalia związane z naszym kościołem, w tym również ikony znajdującego się w prezbiterium krzyża Jerzego Nowosielskiego.


9. Przypominamy, że w niedziele są dostępne miejsca postojowe zarówno wzdłuż ulicy Dominikańskiej, jak i na terenie naszego klasztoru: na parkingu przy wjeździe, a także w dalszej części naszego terenu - przy ogrodzie oraz za budynkiem klasztoru. Bardzo prosimy, aby nie parkować na placu przed kościołem.


10. Bracia z Poznania zachęcają dziś do zakupu i lektury styczniowego numeru miesięcznika "W drodze".

[Początek strony]