Ogłoszenia duszpasterskie

2. Niedziela Zwykła, 17.01.2021

17-24 stycznia 2021 r.

1. Trwa okres corocznych spotkań kolędowych z naszymi parafianami. W tym roku nie odwiedzamy Waszych domów. Zapraszamy natomiast mieszkańców poszczególnych adresów w wyznaczonym dniu na Mszę w naszym kościele, sprawowaną o godz. 18.00. Po Mszy można otrzymać tekst modlitwy i błogosławieństwa własnego domu. Msze "kolędowe" są transmitowane online - zachęcamy, by umożliwić udział w takiej transmisji osobom starszym, chorym i samotnym. Harmonogram Mszy kolędowych jest podany na plakatach i na naszej stronie internetowej.
Istnieje także możliwość spotkania indywidualnego, chociaż na odległość - telefonicznie lub za pośrednictwem internetowej platformy ZOOM. Zgłoszenia parafian chętnych na taką formę spotkania przyjmujemy za pośrednictwem formularza dostępnego na naszej stronie internetowej: www.parafiadominika.pl


2. W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tej intencji będziemy się modlić przez kolejne dni tego tygodnia podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30.


3. Informujemy o możliwości skorzystania z pomocy Dzielnicowego Zespołu Wsparcia dla osób starszych, które nie mogą lub nie powinny opuszczać domu i potrzebują pomocy w robieniu zakupów, wyrzuceniu śmieci czy zakupie lekarstw. Poszukiwani są także wolontariusze chętni do współpracy. Więcej szczegółów można znaleźć na plakatach i ulotkach przy wyjściu z naszego kościoła.


4. Od dziś swoje podwoje na nowo otwiera nasza kawiarenka "To lubię", która będzie działać wyłącznie w trybie "na wynos" w niedziele w godzinach 10.00-18.30. Zapraszamy na pyszne ciasta i ciasteczka, kawę, zimową herbatę i gorącą czekoladę. Dziękujemy za wsparcie działalności kawiarenki.


5. Księgarenka poleca nową książkę ks. Marka Dziewieckiego "Karykatury chrześcijaństwa. Czym chrześcijaństwo na pewno nie jest i co naprawdę głosi". Jest także w sprzedaży książka George'a Weigla "Następny papież".


6. Dzisiaj, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, prowadzimy zbiórkę na cele remontowo-budowlane. W grudniu na ten cel otrzymaliśmy 4,5 tys. zł do puszek oraz blisko 17 tys. zł w postaci wpłat na nasze konto. Te środki przeznaczyliśmy na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła. Na ten cel przeznaczymy także ofiary zebrane w tym miesiącu.
Ofiarę można złożyć do puszek w kościele lub przekazać na konto bankowe klasztoru, podane na naszej stronie. Dziękujemy bardzo za wsparcie. Za naszych ofiarodawców modlimy się na Mszy św. o godzinie 9.30 w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.


7. Prosimy o bezpieczne i możliwie sprawne opuszczenie kościoła po zakończeniu Eucharystii, aby kolejne osoby mogły wejść na następną Mszę św.


[Początek strony]