Ogłoszenia duszpasterskie

28. Niedziela Zwykła, 15.10.2017

15-22 października 2017 r.

1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na zakończenie wizytacji naszej parafii w poniedziałek podczas Mszy o godz. 18.00, którą będzie sprawował ksiądz biskup Piotr Jarecki. Wcześniej o godz. 17.30 wspólna modlitwa przy kwaterze dominikańskiej na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej.

Tego dnia kancelaria będzie nieczynna.


2. Podczas kolejnego wykładu z cyklu Oto Matka twoja ks. prof. Krzysztof Bielawny opowie o przesłaniu Maryi podczas objawień w Gietrzwałdzie. Spotkanie w czwartek o godz. 19.00 w auli o. Jacka Woronieckiego.


3. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych - w piątek, 20 października, o godz. 19.00 w dolnym kościele.


4. Z racji Międzynarodowego Dnia Dziecka Utraconego zapraszamy na Mszę św. w intencji zmarłych dzieci i ich rodziców w najbliższy piątek, 20 października, o godz. 19.30. Podczas Mszy św. zostaną przeczytane imiona dzieci, które można zgłaszać mailowo. Można także przynieść ich zdjęcia lub przedmioty je symbolizujące. Po Mszy - spotkanie działającej przy naszym klasztorze grupy wsparcia rodziców po stracie dziecka. Szczegóły na naszej stronie internetowej.


5. Wraz z wydawnictwem W drodze zapraszamy na rozmowę z Magdaleną Pajkowską i o. Tomaszem Gajem o ich najnowszej książce "Sankofa. Nie zmarnuj życia". Spotkanie - w następną niedzielę o godz. 18.00 w auli o. Jacka Woronieckiego.


6. Na ławkach w kościele można znaleźć kartki wypominkowe. Po wypisaniu na nich imion naszych zmarłych kartki składamy w zakrystii. Za zmarłych modlić się będziemy w listopadzie codziennie na różańcu i co miesiąc na tzw. Mszach ROCZNYCH, odprawianych w pierwszy poniedziałek miesiąca.


7. W księgarence na krużgankach kościoła jest już do nabycia Ewangelia na rok 2018 - z tekstami czytań liturgicznych i rozważaniami na każdy dzień przyszłego roku.


8. Dziś przed kościołem prowadzimy zbiórkę na prace remontowo-budowlane kościoła i pomieszczeń duszpasterskich. Miesiąc temu zebraliśmy na ten cel 12 tys. 437 zł. Dobiega końca remont auli o. Jacka Woronieckiego, w której wymieniliśmy okna i odnowiliśmy całe pomieszczenie. Za wszelkie wsparcie i modlitwę w intencji naszych prac serdecznie dziękujemy, zapraszając zarazem na Mszę świętą za wszystkich naszych przyjaciół i dobroczyńców w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 9.30.

[Początek strony]