Ogłoszenia duszpasterskie

2. Niedziela Adwentu, 10.12.2017

10-17 grudnia 2017 r.

1. (w niedzielę) Rozpoczęliśmy adwentowe rekolekcje dla wszystkich, które głosi o. Marek Pieńkowski OP. Kolejne nauki od poniedziałku do środy o godz. 6.00 (roraty), 12.00, 18.00 i 19.30.


2. Zapraszamy na roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6.00. W Adwencie w dni powszednie nie ma Mszy o godz. 7.00. Roraty z udziałem dzieci - w kaplicy Matki Bożej w poniedziałki i piątki o godz. 17.15.


3. W środę - Dzień Fatimski. Dodatkowa Msza o godz. 9.00, po niej różaniec pokutny. Przez cały dzień możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. Wieczorem nabożeństwo fatimskie - po Mszy o godz. 18.


4. Instytut Tomistyczny zaprasza na kolejny wykład otwarty, zatytułowany "Czy aniołowie zostali stworzeni w łasce?", który wygłosi o. Michał Mrozek. Wykład - w czwartek, 14 grudnia, o godz. 19.00 w auli o. Jacka Woronieckiego. Więcej szczegółów na plakacie w kruchcie.


5. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na kolejne spotkanie w piątek, 15 grudnia, o godz. 19.00 w auli o. Jacka Woronieckiego.


6. W następną niedzielę o godz. 14.00 Msza święta, a po niej modlitwa o uzdrowienie.


7. Za tydzień rozpoczną się akademickie rekolekcje adwentowe pod tytułem: Zgodzić się na Boga. Wygłosi je ks. Jacek Socha z Gdyni. Pierwsza nauka - w następną niedzielę na Mszy akademickiej o godz. 20.15.


8. Poradnia Rodzinna Siloe zaprasza do wzięcia udziału w grupie terapeutycznej, skierowanej do osób mających problemy w relacjach. Początek spotkań - w styczniu.
Są jeszcze wolne miejsca na rozpoczynające się przy naszym klasztorze w nowym roku warsztaty dla rodziców. Szczegóły obu propozycji - na naszej stronie internetowej.


9. Jeszcze tylko dziś do specjalnych koszów przy kaplicy Jezusa Miłosiernego można składać słodycze, kawę, herbatę, środki higieny i środki czystości. Utworzone z nich paczki trafią przed Świętami do najbardziej potrzebujących. Przy koszach znajduje się także skarbona, do której można złożyć ofiarę pieniężną na ten cel.


10. Dziś Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie.


11. W zakrystii są dostępne poświęcone opłatki i wigilijne świece Caritas.

Księgarenka poleca książkę "Tajemnica wcielenia", będącą zbiorem rozważań i homilii papieża Benedykta XVI.


12. Bracia z Poznania zachęcają dziś do zakupu i lektury grudniowego numeru miesięcznika "W drodze" oraz zbioru wywiadów zatytułowanego "Smaki życia".

[Początek strony]