Ogłoszenia duszpasterskie

5. Niedziela Wielkanocna, 19.05.2019

19-26 maja 2019 r.

1. W intencji zmarłego przed kilkoma dniami śp. Stanisława Niemczyka, wybitnego architekta, współautora wystroju naszego kościoła, w tym m.in. kaplicy MB Żółkiewskiej i św. Dominika oraz spowiednicy, będziemy modlić się podczas Mszy św. w najbliższy poniedziałek o godz. 18.00.


2. W piątek, 24 maja, zapraszamy do świętowania odpustu ku czci św. Dominika, patrona naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy świętej o godz. 18.00 i uroczystych Nieszporów w kościele.


3. Z okazji odpustu zapraszamy na 20. Jarmark św. Dominika w przyszłą niedzielę, 26 maja.
Przez cały dzień będzie można odwiedzić specjalną Strefę Dominikańską, by kupić książki Wydawnictwa W drodze i Teofila, a przy pysznej kawie porozmawiać z braćmi, siostrami i świeckimi dominikanami. Będą też Strefa Dziecka i Strefa Relaksu. Jak co roku nie zabraknie stoisk naszych grup i duszpasterstw. Na scenie jarmarkowej wystąpią m.in. bracia nowicjusze i zespoły dziecięce. O godz. 16.00 wystąpi zespół LemOn, o godz. 18.00 odbędzie się losowanie nagród głównych w fanterii. Na godz. 20.15 zapraszamy na wielką służewską potańcówkę, którą poprowadzi Warszawska Orkiestra Sentymentalna.
W dniu Jarmarku parking przy naszym kościele będzie zamknięty, a dojazd do kościoła będzie bardzo utrudniony. Ograniczenia w parkowaniu będą występować także w przeddzień Jarmarku. Przepraszamy za związane z tym niedogodności i prosimy o uwzględnienie tych utrudnień przy planowaniu udziału we Mszy św. w naszym kościele w następną niedzielę.


4. W sobotę, 25 maja, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie zostanie w południe odprawiona uroczysta Msza św. z aktem zawierzenia matek i macierzyństwa Bożej Opatrzności. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu wszystkie mamy wraz z dziećmi i osobami najbliższymi.


5. Już dziś zapraszamy do udziału w Święcie Dziękczynienia za dwa tygodnie - w niedzielę, 2 czerwca. Jak co roku organizujemy pieszą pielgrzymkę do Świątyni Opatrzności Bożej. Wyruszymy sprzed kościoła o godz. 9.30. Msza z uroczystym aktem zawierzenia i dziękczynienia na Polach Wilanowskich - o godz. 12.00.


6. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Wilna w dniach 16-19 października. Szczegółowe informacje i zapisy - dzisiaj w zakrystii.


7. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja "Dar na Stulecie" dla uczczenia 100-lecia urodzin Karola Wojtyły, organizowana przez dominikański Instytut Tertio Millenio. Zachęcamy do włączenia się w ten projekt. Informacje na stronie www.darna100.pl


8. Księgarenka poleca książkę "Słońce mojej woli", prezentującą postać Luizy Piccarrety, włoskiej tercjarki dominikańskiej i mistyczki.


9. Przy wyjściu z kościoła prowadzimy dzisiaj zbiórkę na prace remontowo-budowlane, przyjmujemy także płatności kartą. W kwietniu zebraliśmy na ten cel 15,5 tys. zł podczas kwesty. Obecnie trwa budowa łazienek na poziomie dolnego kościoła. Trwają także prace przy układaniu posadzki na korytarzu drugiego piętra, w najbliższym czasie opłacimy także projekt oświetlenia awaryjnego w kościele i budynku duszpasterskim. Za wszelkie wsparcie serdecznie dziękujemy i zapewniamy o modlitwie za naszych dobroczyńców.

[Początek strony]