Ogłoszenia duszpasterskie

26. Niedziela Zwykła, 25.09.2016

25 września - 2 października 2016 r.

1. Jeszcze tylko do piątku przyjmujemy zgłoszenia młodzieży i osób dorosłych, które chciałyby przygotować się i przyjąć sakrament bierzmowania. Zapisy - poprzez formularz internetowy na naszej stronie.


2. Osoby, które współtworzyły Światowe Dni Młodzieży w naszej parafii jako wolontariusze, zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek. O godz. 18.00 Msza święta, a po niej o godz. 19.00 spotkanie w salach Duszpasterstwa Akademickiego Studnia.


3. Zapraszamy na wykład z cyklu Oto Matka twoja. O Fatimie jako darze Bożego miłosierdzia będzie mówił o. dr hab. Paweł Warchoł OFMConv. Spotkanie w czwartek, 29 września, o godz. 19.00 w auli o. Jacka Woronieckiego.


4. Od soboty zapraszamy na codzienne nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o 17.20, w niedziele o 8.00.


5. Za dwa tygodnie będziemy przeżywać VII Warszawski Dzień Modlitwy Różańcowej. W związku z tym w najbliższy weekend nie będzie modlitwy Akatystem i spotkania Żywego Różańca, które odbędą się w ramach obchodów za dwa tygodnie. Zapraszamy natomiast w najbliższą sobotę, 1 października, na pierwszosobotnie czuwanie modlitewne w godzinach 11.00-12.00.


6. Od 1 października w całej Polsce trwał będzie tydzień modlitwy za uchodźców. W Warszawie ekumeniczne nabożeństwo "Umrzeć z nadziei" pod przewodnictwem ks. kard. Kazimierza Nycza odbędzie się w sobotę, 1 października, o godz. 20.00 w Archikatedrze na Starym Mieście.


7. W przyszłą niedzielę nowy rok pracy inauguruje Duszpasterstwo Akademickie STUDNIA. Zapraszamy wszystkich studentów na rekolekcje na dobry początek, które poprowadzą duszpasterze akademiccy. Pierwsza nauka - w następną niedzielę podczas Mszy o godz. 20.15.


8. W listopadzie rusza czwarta edycja Szkoły Śpiewu Liturgicznego przy naszym klasztorze. Zapraszamy na zajęcia z teologii liturgii, chorału gregoriańskiego i pieśni tradycyjnych, a także emisji głosu, doboru repertuaru, czytania nut głosem czy umiejętności dyrygowania scholą. Zajęcia odbywają się w dziesięć weekendów od listopada do czerwca. Koszt - 1350 zł. Więcej informacji na ulotkach i plakatach przy wyjściu z kościoła.


9. Przypominamy, że w związku z pracami przy układaniu nowej posadzki w naszej świątyni Msze święte, nabożeństwa i spowiedź od rana w poniedziałek do południa w sobotę odbywają się w dolnym kościele, wejście bezpośrednio z boku kościoła od strony ul. Dominikańskiej. W soboty po południu oraz w niedziele - Msze i spowiedź jak zawsze w górnym kościele.


(tylko po Mszach o 8.30, 9.30, 11.00 i 12.30)

10. Dziś przed kościołem Duszpasterstwo Rodzin DROPS oraz ministranci i bielanki obdarowują jabłkami z naszego dominikańskiego ogrodu. Zebrane przy tej okazji dobrowolne ofiary zostaną przekazane na potrzeby założonej przez Szymona Hołownię Fundacji Kasisi.
[Początek strony]