Ogłoszenia duszpasterskie

26. Niedziela Zwykła, 28.09.2014

28 września - 5 października 2014 r.

1. W najbliższy piątek i sobotę będziemy obchodzić Piąty Warszawski Dzień Modlitwy Różańcowej. W piątek - o 19.00 w auli o. Jacka Woronieckiego - o. Wojciech Nowak SJ odpowie na pytanie, czy różaniec może być modlitwą serca.
Przez całą sobotę w naszym kościele będzie trwać modlitwa różańcowa. O 10.00 tajemnice radosne będą rozważać dzieci, godzinę później tajemnice bolesne - członkowie Żywego Różańca i osoby konsekrowane. O 14.30 - modlitwa osób niepełnosprawnych i chorych.
O godzinie 18.00 zapraszamy na procesję różańcową "W blaskach ognisk"; rozważając tajemnice światła będziemy modlić się o pokój na świecie i naszych sercach oraz w intencji Nadzwyczajnego Synodu Biskupów dotyczącego spraw rodziny. Z racji procesji w sobotę nie będzie sprawowana Msza o godz. 18.00. Zapraszamy natomiast do udziału we Mszy św. o 19.30, której będzie przewodniczył ks. kard. Kazimierz Nycz.
Po Mszy - Akatyst ku czci Matki Bożej.
Szczegółowy program Dnia Różańca - na plakatach i na naszej stronie internetowej.


2. Od środy zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o 17.20, w niedziele o 8.00. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki, środy i piątki o 17.15 - do kaplicy Matki Bożej. Przez cały październik na różańcu modlić się będziemy również w intencji pokoju na świecie i synodu biskupów w Rzymie.


3. Jeszcze tylko do końca września przyjmujemy zgłoszenia osób dorosłych, które chciałyby przygotować się i przyjąć sakrament bierzmowania. Zapisy - poprzez formularz internetowy na naszej stronie.


4. W czwartek - pierwszy po wakacyjnej przerwie wieczór modlitwy uwielbienia. Początek na Mszy św. o godz. 19.30.
W pierwszy piątek miesiąca - spowiedź dla dzieci po południu od godz. 16.30. O 17.15 - Msza św. z udziałem dzieci w kaplicy Matki Bożej.


5. Jeszcze tylko w tym tygodniu trwają zapisy do Studium Dominicanum. Zajęcia z filozofii i teologii w co drugą sobotę od 4 października do czerwca poprowadzą znani profesorowie. Szczegóły na stronie sd.dominikanie.pl


6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do sanktuariów Wielkopolski w dniach 9-11 października. W programie dzień skupienia w Rokitnie (adoracja, konferencja, Eucharystia i Droga Krzyżowa) oraz Gniezno, Mogilno, Świebodzin, Paradyż, Lednica, Kórnik i Licheń. Informacje i zapisy - w niedzielę w zakrystii, a w tygodniu na furcie klasztornej.


7. Duszpasterstwo Absolwentów pw. św. Józefa działające przy naszym klasztorze zaprasza w najbliższy poniedziałek, 29 września, na pierwsze spotkanie powakacyjne. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 19.00 w chórku klasztornym. Zapraszamy wszystkie osoby w wieku "po-studenckim". Więcej informacji na stronie internetowej duszpasterstwa www.absolwenci.sluzew.dominikanie.pl


8. Księgarenka poleca nowy numer miesięcznika "List" zatytułowany "Kościół. Prorocy nie zawsze przegrywają".
Na stoliku z prasą można dziś znaleźć październikowy numer miesięcznika TAK RODZINIE, a w nim rozmowę z o. Tomaszem Gajem, w której odpowiada między innymi na pytanie, czym różni się spowiedź od wizyty u psychoterapeuty.


9. Dziś po Mszach świętych nasi bracia studenci z Krakowa zachęcają do zakupu i lektury nowego numeru "Teofila", poświęconego tajemnicy Eucharystii.
[Początek strony]