Ogłoszenia duszpasterskie

24. Niedziela Zwykła, 16.09.2018

16-23 września 2018 r.

1. W najbliższy piątek - pierwsze spotkanie w ramach przygotowania do chrztu dla osób dorosłych. Informacje i zapisy u o. Stanisława Górskiego.
Przyjmujemy także zgłoszenia młodzieży (od I klasy szkoły ponadgimnazjalnej) oraz osób dorosłych na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapisy na to przygotowanie wyłącznie przez naszą stronę internetową. Początek spotkań - w październiku.


2. Studium Dominicanum zaprasza na wykład otwarty na inaugurację kolejnego roku akademickiego. W następną niedzielę, 23 września, po Mszy św. o godz. 9.30 prof. Wojciech Roszkowski przedstawi w dolnym kościele wykład zatytułowany "Odrodzenie niepodległej Polski w 1918 roku".


3. Ruszyły zapisy na tegoroczną edycję Szkoły Śpiewu Liturgicznego, która działa przy naszym klasztorze. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą nauczyć się animowania śpiewu w kościele, a także osoby, które chcą lepiej śpiewać podczas liturgii. Więcej informacji na stronie www.spiew.dominikanie.pl


4. Zapraszamy na organizowane przy naszym klasztorze jednodniowe warsztaty dla rodziców na temat granic dzieci i dorosłych oraz na cykl spotkań grupy wsparcia dla mam dzieci w wieku do 10 miesięcy. Szczegóły na naszej stronie internetowej.


5. Już dziś zapraszamy rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii świętej, na pierwsze obowiązkowe spotkanie w następny piątek, 28 września, o godz. 19.00 w auli o. Jacka Woronieckiego.


6. Świeccy dominikanie zapraszają osoby zainteresowane realizowaniem duchowości dominikańskiej w życiu świeckim do udziału w rekolekcjach w Korbielowie w dniach 9-12 października. Więcej informacji - na stronie internetowej swieccy.dominikanie.pl


7. Księgarenka poleca książkę "33 dni do chwały poranka", prezentującą oryginalny program 33-dniowych rekolekcji maryjnych.


8. Dziś przed kościołem prowadzimy zbiórkę na dalsze prace w naszym kościele. Przed miesiącem na ten cel zebraliśmy 10 tys. 457 zł. W ostatnich tygodniach kontynuujemy prace murarskie w dolnym kościele. Za wszelkie wsparcie dziękujemy i zapewniamy o naszej modlitwie za przyjaciół i dobroczyńców.

[Początek strony]