Ogłoszenia duszpasterskie

Zesłanie Ducha Świętego, 20.05.2018

20-27 maja 2018 r.

1. W poniedziałek, 21 maja, podczas Mszy św. o godz. 19.30 ks. bp Michał Janocha udzieli sakramentu bierzmowania grupie młodzieży i dorosłych.


2. We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować za 25 lat kapłaństwa o. Marka Nowaka.


3. Zapraszamy na dwudniowe rekolekcje dla narzeczonych i małżeństw, które wygłosi o. Enrique Porcu, współzałożyciel wspólnoty Przymierze Miłosierdzia. Rekolekcje odbędą się w naszym kościele w czwartek i piątek. O godz. 19.30 Msza święta, a po niej konferencja i modlitwa. Szczegóły na plakatach przed wejściem do kościoła oraz na naszej stronie internetowej.


4. W czwartek, 24 maja, zapraszamy do świętowania odpustu ku czci św. Dominika, patrona naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 18.00.


5. Z okazji odpustu zapraszamy na 19. Jarmark św. Dominika w przyszłą niedzielę, 27 maja.
Przez cały dzień będzie można odwiedzić specjalną Strefę Dominikańską, by kupić książki Wydawnictwa W drodze i Teofila, a przy pysznej kawie porozmawiać z braćmi, siostrami i świeckimi dominikanami. Będą też Strefa Dziecka i Strefa Relaksu. Jak co roku nie zabraknie stoisk naszych grup i duszpasterstw. Na scenie jarmarkowej wystąpią m.in. bracia nowicjusze, będą śpiewanki patriotyczne, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Raz Dwa Trzy.
W dniu Jarmarku parking przy naszym kościele będzie zamknięty, a dojazd do kościoła będzie bardzo utrudniony. Ograniczenia w parkowaniu będą występować także w przeddzień Jarmarku. Przepraszamy za związane z tym niedogodności.


6. Już dziś zapraszamy do udziału w Święcie Dziękczynienia za dwa tygodnie - w niedzielę, 3 czerwca. Jak co roku organizujemy pieszą pielgrzymkę do Świątyni Opatrzności Bożej. Wyruszymy sprzed kościoła o godz. 9.30. Msza z uroczystym aktem zawierzenia i dziękczynienia na Polach Wilanowskich - o godz. 12.00.


7. Prosimy o przynoszenie do naszej zakrystii płatków kwiatów, które będą sypane podczas procesji Bożego Ciała.


8. Dziś kończy się druga kadencja naszego przeora, o. Roberta Głubisza. Dziękujemy mu za 6 lat ofiarnej posługi na rzecz naszego klasztoru. W najbliższych dniach nasza wspólnota będzie wybierać nowego przełożonego. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji braci pracujących na Służewie, szczególnie podczas Mszy o Duchu Świętym w najbliższy wtorek o godz. 18.00.


9. Dzisiejsza kwesta przed kościołem prowadzona przez braci nowicjuszy przeznaczona jest na wsparcie organizacji tegorocznego Jarmarku św. Dominika. Dziękujemy za każdą ofiarę!

[Początek strony]