Ogłoszenia duszpasterskie

24. Niedziela Zwykła, 15.09.2019

15-22 września 2019 r.

1. Msza święta dla Różańca Rodziców - w piątek, 20 września, o godz. 18.00 w auli o. Jacka Woronieckiego, a po niej spotkanie.


2. Na rozpoczęcie nowego roku pracy Studium Dominicanum zaprasza na wykład otwarty, który wygłosi ks. prof. Marek Żmudziński na temat prymatu Biskupa Rzymu w dialogu ekumenicznym. Wykład w następną niedzielę o godz. 10.45 w dolnym kościele.


3. Już dziś informujemy, że pierwsze obowiązkowe spotkanie rodziców dzieci, które w przyszłym roku mają przystąpić do I Komunii świętej, odbędzie się za dwa tygodnie - w piątek, 27 września, o godz. 19.00.


4. We wrześniu rozpocznie się przygotowanie dorosłych do chrztu i Pierwszej Komunii świętej, czyli katechumenat. Zapisy i informacje - w kancelarii parafialnej.
Przyjmujemy także zgłoszenia na przygotowanie do bierzmowania dla uczniów klas ósmych oraz klas pierwszych szkół ponadpodstawowych, a także na przygotowanie do bierzmowania dla osób dorosłych. Wszystkie informacje i zapisy - na naszej stronie internetowej.


5. Akademia Rodzinna działająca przy naszym klasztorze uruchamia nową edycję warsztatów umiejętności wychowawczych dla rodziców. Początek zajęć w najbliższych tygodniach. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.


6. Na stolikach przy wyjściu z kościoła można znaleźć ulotki z programem nowego cyklu spotkań w Studium Chrześcijańskiego Wschodu, zatytułowanych "Między bliskością a tajemnicą". Do najbliższej soboty trwają zapisy na warsztaty pisania ikon.
Przyjmujemy także zgłoszenia do Studium Dominicanum.


7. Księgarenka poleca nową książkę Jacka Pulikowskiego "Rodzina - najważniejsza firma na świecie".


8. Przy wyjściu z kościoła prowadzimy dzisiaj zbiórkę na prace remontowo-budowlane, można złożyć ofiarę używając także terminala. W sierpniu zebraliśmy na ten cel blisko 6 tys. zł do puszek i kolejne 7 tys. zł dzięki wpłatom na konto.
W ostatnim czasie prowadziliśmy prace wykończeniowe w salach przeznaczonych dla warsztatów pisania ikon. Zainstalowaliśmy także drzwi przeciwpożarowe na 2. piętrze budynku przykościelnego oraz na poziomie dolnego kościoła.
Bardzo dziękujemy za wszelkie złożone ofiary. Naszych dobroczyńców otaczamy codzienną modlitwą.


[Początek strony]