Ogłoszenia duszpasterskie

33. Niedziela Zwykła, 17.11.2019

17-24 listopada 2019 r.

1. Zapraszamy na Zaduszki z Artystami, które odbędą się w naszym kościele we wtorek o godz. 20.00. Wśród uczestników koncertu m.in. Halina Frąckowiak, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Krystyna Prońko, Katarzyna Olubińska-Godlewska, Maciej Jachowski, Grzegorz Wilk, Rafał Brzozowski, Ryszard Rynkowski i Damian Ukeje.
Wstęp wolny. Koncert będzie miał charakter charytatywny; zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie dzieci z najuboższych wiosek Bangladeszu, którym posługują salezjanie.
Msze święte oraz spowiedź we wtorek o godz. 18.00 i 19.30 - w dolnym kościele.


2. Świeccy dominikanie z powstającej fraterni zapraszają na spotkanie z cyklu Obserwatorium wiary. O tym, czy Bóg rzeczywiście stworzył świat w 6 dni oraz o granicach wiary i nauki będzie mówił o. dr Mariusz Tabaczek OP z Instytutu Tomistycznego. Spotkanie w czwartek o godz. 19.00 w auli o. Jacka Woronieckiego.


3. W piątek wspominamy św. Cecylię, patronkę śpiewu kościelnego. Z tej racji na Mszę św. o godz. 19.30 zapraszamy wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób włączają się w śpiew i grę na instrumentach w naszym kościele. Pragniemy za Was dziękować Panu Bogu i prosić Go o dalsze błogosławieństwo dla Was i Waszych bliskich.


4. Nasza schola serdecznie zaprasza na rekolekcje i warsztaty muzyczne, które odbędą się w dniach 29 listopada - 1 grudnia (piątek-niedziela). Więcej informacji na naszej stronie internetowej. Zapisy trwają do 25 listopada.


5. Jeszcze tylko do poniedziałku przyjmujemy zgłoszenia na dwudniową sesję modlitwy o uwolnienie, która odbędzie się w naszym kościele w następny weekend 23-24 listopada. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na naszej stronie internetowej. Liczba miejsc ograniczona.


6. Rozpoczynamy zbiórkę darów, które jako paczki trafią przed Świętami do najbardziej potrzebujących, którymi opiekuje się Diakonia Charytatywna św. Marcina de Porres. Prosimy o przynoszenie słodyczy, kawy, herbaty, środków higieny i środków czystości. Można je zostawić w koszach przy kaplicy Jezusa Miłosiernego lub złożyć ofiarę pieniężną do stojącej tam skarbony.


7. Księgarenka poleca książkę Abby Johnson "Nieplanowane", na której podstawie powstał wyświetlany w kinach film pod tym samym tytułem.


8. Przy wyjściu z kościoła prowadzimy dzisiaj zbiórkę na prace remontowo-budowlane, można złożyć ofiarę także poprzez terminal. W październiku zebraliśmy na ten cel ponad 19 tys. zł podczas kwesty i kolejne blisko 30 tys. zł dzięki wpłatom na konto.
W ostatnim czasie kupiliśmy kamień na posadzkę i rozpoczęliśmy prace związane z malowaniem fresku w Kaplicy Przemienienia Pańskiego. Trwa także układanie posadzki w korytarzu i łazience przy pomieszczeniach pracowni pisania ikon.
Bardzo dziękujemy za wszelkie złożone ofiary. Naszych dobroczyńców otaczamy codzienną modlitwą.


[Początek strony]