Ogłoszenia duszpasterskie

22. Niedziela Zwykła, 31.08.2014

31 sierpnia - 7 września 2014 r.

1. Przy kaplicy Jezusa Miłosiernego stoją kosze, do których można składać przybory szkolne. Zebrane rzeczy Fundacja św. Marcina de Porres przekaże potrzebującym dzieciom i młodzieży. Na ten cel można złożyć także ofiarę do skarbony przy koszach.


2. We wrześniu rozpocznie się w naszej parafii przygotowanie do przyjęcia chrztu, bierzmowania i I Komunii św. dla osób dorosłych. Zapisy poprzez formularz na naszej stronie internetowej lub w kancelarii parafialnej.
Trwają także zapisy uczniów pierwszej klasy szkoły ponadgimnazjalnej na przygotowanie do bierzmowania dla młodzieży. Zainteresowanych zapraszamy osobiście do naszej kancelarii parafialnej.


3. Od poniedziałku kancelaria parafialna czynna codziennie oprócz środy i niedzieli.


4. W intencji rozpoczynających nowy rok szkolny uczniów, nauczycieli i katechetów będziemy modlić się w przyszłą niedzielę, 7 września, na Mszach o godz. 11.00 (szkoły podstawowe) oraz 18.30 (szkoły ponadpodstawowe). Podczas Mszy o godz. 11.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci ze szkół podstawowych.


5. Msza św. ROCZNA w intencji zmarłych poleconych naszej modlitwie na kartkach wypominkowych będzie sprawowana w poniedziałek, 1 września, o godz. 18.00. Podczas Mszy będziemy pamiętać szczególnie o ofiarach II wojny światowej, a także prosić o pokój na świecie.


6. Przypominamy, że comiesięczne wieczory modlitwy uwielbienia oraz Msze z modlitwą o uzdrowienie wznowimy od października.


7. W czwartek, 4 września, zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji pokoju na świecie. Rozpoczniemy ją Mszą św. o godz. 19.30, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, animowana przez wspólnoty działające przy naszym klasztorze.


8. W pierwszy piątek miesiąca (5 września) spowiedź po południu od godz. 16.30. Msza z udziałem dzieci - w piątek o godz. 17.15 w kaplicy Matki Bożej. Po tej Mszy - spotkanie dla dzieci, które chciałyby dołączyć do ministrantów i bielanek.


9. W sobotę od godz. 11.00 do godz. 12.00 w kaplicy Matki Bożej - czuwanie różańcowe, a po Mszy św. o 19.30 wspólny śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej.
Spotkanie członków Żywego Różańca i chętnych do włączenia się w to dzieło - w przyszłą niedzielę (7 września) po Mszy św. o godz. 14.00.


10. W sobotę przypada 70. rocznica męczeńskiej śmierci kapelana Powstania Warszawskiego, bł. o. Michała Czartoryskiego, dominikanina związanego z naszym klasztorem. Zapraszamy tego dnia na godz. 15.00 na Mszę dziękczynną do kościoła przy ul. Tamka na Powiślu. Po Mszy - przejście na pobliskie miejsce męczeństwa bł. Michała. Prosimy o przyniesienie kwiatów i zniczy.
Natomiast w przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert i wspólne śpiewanie piosenek powstańczych wraz z p. Katarzyną Warno, która współorganizuje takie śpiewanie co roku 1 sierpnia na pl. Piłsudskiego. Spotkanie rozpocznie się o 18.15 w dolnym kościele, wstęp wolny.


11. Służewski Dom Kultury w najbliższy weekend otworzy swoją nową siedzibę przy ul. Bacha 15. Zapraszamy do zapoznania się z programem imprez towarzyszących temu wydarzeniu. Wśród nich m.in. spektakle teatralne i wystawa prac Zdzisława Beksińskiego. W sobotę o 19.00 - koncert Grzegorza Turnaua, a w niedzielę po południu piknik rodzinny.
[Początek strony]