Ogłoszenia duszpasterskie

4. Niedziela Wielkanocna, 26.04.2015

26 kwietnia - 3 maja 2015

1. Przypominamy, że trwa zbiórka odzieży i sprzętu na jarmarkową wentę oraz fantów na fanterię. Rzeczy te można przynosić na furtę klasztoru.
Tradycyjnie Duszpasterstwo Akademickie organizuje Antykwariat i prosi o przynoszenie książek, a Duszpasterstwo Młodzieży REJS czeka na płyty z muzyką, filmami i grami (CD, DVD, winyle).


2. Od piątku zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem Litanii Loretańskiej: w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele - o godz. 8.00.


3. W pierwszy piątek miesiąca, w związku z tzw. długim weekendem, nie będzie Mszy z udziałem dzieci o 17.15, a spowiedź popołudniu jak każdego innego dnia - od godz. 17.30.
Informujemy, że polscy biskupi udzielili na najbliższy piątek wszystkim przebywającym na terenie całej Polski dyspensy - tego dnia będzie można spożywać pokarmy mięsne.
W związku ze świątecznym weekendem - kancelaria parafialna będzie nieczynna w piątek i sobotę.


4. W sobotę, w tym roku wyjątkowo dzień wcześniej niż zwykle - uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte w naszym kościele jak w dni powszednie. Tego dnia, jak zawsze w pierwszą sobotę miesiąca, czuwanie różańcowe w godzinach 11:00-12:00, a wieczorem - po Mszy o 19:30 - modlitwa śpiewem Akatystu ku czci Matki Bożej.


5. Comiesięczne spotkanie członków Żywego Różańca - w przyszłą niedzielę, 3 maja, po Mszy o godz. 14.00 w auli o. Jacka Woronieckiego.


6. Dziś rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania. Przypominamy, że przy naszym klasztorze działa Dominikańskie Duszpasterstwo Powołań, kierowane przez o. Krzysztofa Pałysa. Pamiętajmy w tym tygodniu w modlitwie o sprawie powołań.


7. Księgarenka poleca książkę, będącą zapisem rozmowy Piotra Żyłki z ks. Janem Kaczkowskim pod tytułem "Życie na pełnej petardzie". Jest to wzruszające świadectwo człowieka, który wie, że z powodu choroby nie zostało mu wiele czasu. Zakup książki wspiera Puckie Hospicjum św. Ojca Pio, prowadzone przez ks. Kaczkowskiego.


8. Nasi bracia studenci z Krakowa zachęcają dziś do lektury wydawanego przez nich "Teofila".
[Początek strony]