Ogłoszenia duszpasterskie

25. Niedziela Zwykła, 19.09.2021

19-26 września 2021 r.

1. Informujemy, że w środę, 15 września, odbyła się prezentacja raportu Komisji eksperckiej dotyczącej działań br. Pawła M. oraz instytucji Prowincji w jego sprawie od roku 1989 do chwili obecnej. Z pełną treścią raportu oraz komunikatem naszej Prowincji można zapoznać się na stronie info.dominikanie.pl. Natomiast na kanale YouTube Katolickiej Agencji Informacyjnej dostępne jest nagranie z konferencji prasowej związanej z prezentacją raportu.


2. Duszpasterstwo Absolwentów działające przy naszym klasztorze zaprasza w poniedziałek, 20 września, na pierwsze spotkanie w nowym roku duszpasterskim. Rozpocznie się ono Mszą świętą o godzinie 19.00 w dolnym kościele, po niej część integracyjna. Spotkanie jest skierowane do osób w wieku postudenckim.


3. Rodziców dzieci z klas trzecich szkół podstawowych, które w przyszłym roku mają przystąpić do I Komunii świętej, zapraszamy na pierwsze, obowiązkowe spotkanie w najbliższy piątek, 24 września, o godz. 19.00, w auli o. Jacka Woronieckiego (budynek klasztoru).


4. W najbliższą sobotę w naszym kościele odbędą się uroczystości I Komunii świętej. W związku z tym w sobotę Msza o godz. 12.00 będzie Mszą pierwszokomunijną.


5. W październiku rozpocznie się nowy cykl katechez do bierzmowania dla dorosłych. Zgłoszenia przyjmujemy internetowo do najbliższej soboty.
Przyjmujemy także zgłoszenia na dwuletnie przygotowanie do bierzmowania dla uczniów klas ósmych oraz klas pierwszych szkół ponadpodstawowych. Informacje i zapisy - na naszej stronie internetowej.


6. Trwają zapisy na nowy cykl konferencji w Studium Chrześcijańskiego Wschodu zatytułowanych "O Bogu skrytym w doświadczeniu i pięknie". Informacje oraz program spotkań dostępne są na plakatach, ulotkach wyłożonych na końcu kościoła oraz stronie internetowej studiumikony.pl
Również Szkoła Śpiewu Liturgicznego, działająca przy naszym klasztorze, prowadzi nabór na nowy rok akademicki. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą lepiej śpiewać lub nauczyć się, jak animować śpiew podczas liturgii. Szczegóły na stronie spiew.dominikanie.pl


7. Księgarenka poleca dwie nowe książki abp. Grzegorza Rysia: "Weź i słuchaj - o Piśmie, które staje się słowem" i "Skoro jest miłość - o rodzinie, szczęściu i nie tylko". W ofercie dostępne s± także inne książki abp. Rysia.


8. Prowadzimy dzisiaj comiesięczną zbiórkę na cele remontowo-budowlane. Podczas zbiórki w sierpniu otrzymaliśmy ponad 15 tys. zł podczas kwesty, blisko 3 tys. zł do puszki i ponad 101 tys. jako wpłaty na konto. Bardzo dziękujemy za wszelkie złożone ofiary, dzięki którym udało się zapłacić ostatnią ratę za freski w kaplicy Przemienienia Pańskiego.
W najbliższym czasie zostaną zamontowane kolejne drzwi przeciwpożarowe w budynku duszpasterskim. Ofiarę na te prace można złożyć przed kościołem (gotówką lub kartą) albo przekazać na konto bankowe klasztoru, podane na naszej stronie. Dziękujemy za wsparcie.


[Początek strony]