Ogłoszenia duszpasterskie

5. Niedziela Zwykła, 07.02.2016

7-14 lutego 2016

1. Zapraszamy na wykład poświęcony praktyce medytacji chrześcijańskiej połączony z prezentacją książki "Słuchaj, medytacja jest...". Wykład poprowadzą o. Maksymilian Nawara ­OSB i Dariusz Hybel z Ośrodka Medytacji Chrześcijańskiej w Lubiniu. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 8 lutego, o godz. 19.00 w auli o. Jacka Woronieckiego. Kolejnego dnia - we wtorek, również o godz. 19.00 w auli o. Jacka Woronieckiego - Msza święta, konferencja i medytacja.


2. W najbliższą środę - Popielec. Rozpoczynamy Wielki Post, czyli 40-dniowy okres przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Msze św. z posypaniem głów popiołem przed południem o godz. 7.00, 8.00 i 12.00, a po południu o 17.00, 18.30 i 20.15.
Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.


3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa - w piątki o 11.20 i po Mszy o godz. 18.00. Droga Krzyżowa z udziałem dzieci - w piątki o godz. 17.15. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.15.
Zapraszamy także do włączenia się w przygotowania scholi do Triduum Paschalnego. Pierwsza próba - w sobotę, 13 lutego, o godz. 16.00 w sali nr 8 na krużgankach kościoła.


4. Wraz z Dominikańskim Duszpasterstwem Powołań zapraszamy do modlitwy o nowe powołania i do ofiarowania w tej intencji wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele w każdy czwartek w godzinach 18.45-19.30.


5. Rodziców dziecka utraconego zapraszamy na kolejne spotkanie w najbliższy piątek o godz. 17.30 w klasztorze.


6. W sobotę - Dzień Fatimski. Dodatkowa Msza o godz. 9.00, po niej różaniec pokutny. Przez cały dzień możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. Wieczorem nabożeństwo fatimskie - po Mszy o godz. 18.
Z racji Dnia Fatimskiego w sobotę Msza św. o godz. 19.30 będzie sprawowana wyjątkowo w auli o. Jacka Woronieckiego.


7. Za tydzień w naszej parafii obchodzić będziemy XXIV Światowy Dzień Chorego. Wszystkie osoby chore i niepełnosprawne, ich opiekunów i pracowników służby zdrowia zapraszamy na Mszę św. w niedzielę, 14 lutego, o godz. 12.30 w kościele. Wcześniej, od godziny 12.00 - możliwość skorzystania ze spowiedzi. Podczas Mszy św. będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Po Mszy zapraszamy do dolnego kościoła na niespodziankę od zespołu muzycznego Dur-Moll.


8. Zapraszamy na rekolekcje dla małżeństw w powtórnych związkach po rozwodzie, organizowane przez ruch Spotkania Małżeńskie. Najbliższy weekend rekolekcyjny odbędzie się w Sulejówku w dniach 11-13 marca. Informacje o zapisach na plakatach przed kościołem, na ulotkach przy wyjściu oraz na naszej stronie internetowej.


9. W dniach od 7 do 14 lutego odbywać się będzie w Warszawie Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa, w ramach którego w piątek, 12 lutego, o godz. 19.00 w sali nr 8 na krużgankach przy naszym kościele odbędzie się jedno ze spotkań zatytułowane Warsztat o dialogu dla małżeństw. Informacje o zapisach na plakatach.


10. Księgarenka poleca nowy numer miesięcznika "List" zatytułowany "Bóg bliski jak dotyk".
Zachęcamy również do odwiedzenia stoiska w kruchcie kościoła, na którym można kupić dewocjonalia i pamiątki związane z naszym kościołem. Można tam znaleźć także płyty z nagraniem Akatystu ku czci Bogurodzicy w wykonaniu zespołu Bornus Consort oraz kalendarze służewskie na rok 2016.
[Początek strony]