Ogłoszenia duszpasterskie

2. Niedziela Zwykła, 15.01.2017

15-22 stycznia 2017 r.

1. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Osoby, które nie mogą przyjąć kapłana w przewidzianym terminie, mogą zgłosić chęć przyjęcia kolędy w terminie dodatkowym (w pierwszych dniach lutego). Zgłoszenia przyjmujemy w tygodniu na furcie klasztornej.
Przypominamy, że w styczniu kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki, czwartki, piątki i soboty - przed południem w godz. 10.00-12.00 oraz we wtorki po południu.


2. W środę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tej intencji będziemy się modlić codziennie podczas różańca o godz. 17.30.


3. Świeccy dominikanie z fraterni bł. Imeldy zapraszają na drugi wykład poświęcony legendom dominikańskim, w którym opowiedzą o osobach żyjących w Zakonie świętego Dominika w przeciągu 800 lat jego historii. Spotkanie we czwartek, 19 stycznia, o godz. 19.00 w auli o. Jacka Woronieckiego.


4. Jeszcze do najbliższej soboty można w naszym kościele codziennie uzyskać odpust zupełny. Więcej informacji na plakatach przy wyjściu z kościoła.

Zapraszamy na uroczyste zakończenie obchodów jubileuszowych naszego Zakonu w sobotę 21 stycznia - o godz. 18.00 Msza święta, po niej Nieszpory w kościele. O 19.30 w dolnym kościele - koncert Jacka Kowalskiego zatytułowany "Historie dominikańskie".


5. Bardzo zachęcamy do wsparcia poszkodowanych przez wojnę rodzin w Syrii i Libanie w ramach projektu Caritas Rodzina rodzinie. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.


6. W imieniu FIDESCO dziękujemy wszystkim, którzy wsparli świeckich wolontariuszy na misjach. Podczas tegorocznej akcji udało się zebrać blisko 10 tys. zł.


7. Są jeszcze wolne miejsca na organizowane przez Duszpasterstwo Rodzin DROPS dwa jednodniowe warsztaty dla kobiet: "Żona spełniona" oraz "Kocham, nie krzyczę" dla mam. Warsztaty odbędą się w najbliższy weekend w naszym klasztorze. Szczegóły i zapisy - na naszej stronie internetowej.


8. Księgarenka poleca książkę o. Adama Szustaka "Serce za serce" - jest to zapis rekolekcji, będących komentarzem do Księgi Rut.

[Początek strony]