Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Chrystusa Króla, 22.11.2015

22-29 listopada 2015 r.

1. Serdecznie Zapraszamy na Wypominki artystyczne, które odbędą się w naszym kościele w poniedziałek o godz. 20.15. Wśród gwiazd koncertu m.in. Halina Frąckowiak, Joanna Trzepiecińska, Rafał Brzozowski, Adam Woronowicz, Urszula Dudziak, Józef Skrzek i Elżbieta Skrzek, Jerzy Grunwald, Jan Smoczyński i Marek Piekarczyk. Wstęp wolny. Koncert będzie miał charakter charytatywny; zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie dominikańskiego domu św. Marcina de Porres w Fastowie na Ukrainie, który pomaga dzieciom ulicy.


2. Rozpoczynamy zbiórkę darów, które w postaci paczek trafią przed Świętami do najbardziej potrzebujących. Prosimy o przynoszeneie trwałych produktów żywnościowych i środków czystości, które można złożyć do koszów w naszym kościele. Można także złożyć ofiarę pieniężną do skarbony na pomoc charytatywną.


3. Centrum Edukacyjne IPN zaprasza na dyskusję wokół książki o. Marka Miławickiego i p. Michała Wenklara "Komunistyczny aparat represji wobec Polskiej Prowincji Dominikanów". W spotkaniu, które poprowadzi Roman Graczyk, wezmą udział dr Łucja Marek i o. Józef Puciłowski. Rozmowa w środę, 25 listopada, o godz. 17.30 w Centrum Edukacyjnym Przystanek Historia przy ul. Marszałkowskiej 21/25.


4. W czwartek, 26 listopada, o godz. 19.00 zapraszamy do auli o. Jacka Woronieckiego na organizowane wspólnie z "Więzią" spotkanie zatytułowane "Szatan silniejszy niż Bóg?" Na to prowokacyjnie sformułowane pytanie spróbują odpowiedzieć ks. Stanisław Adamiak i ks. Sławomir Sosnowski. Rozmowę poprowadzi Zbigniew Nosowski.


5. Rodziców dzieci, które w przyszłym roku przyjmą pierwszą Komunię św. w naszym kościele, zapraszamy na spotkanie w piątek, 27 listopada, o godz. 19.30 do auli o. Jacka Woronieckiego w klasztorze.


6. W sobotę, 28 listopada, podczas Mszy o godz. 19.30 grupa osób dorosłych przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bp. Rafała Markowskiego.


7. Rozpoczynamy muzyczne przygotowania do Pasterki. Chętnych do śpiewania zapraszamy na pierwszą próbę scholi - w najbliższą sobotę, 28 listopada, o godz. 16.00 w sali na krużgankach.


8. W zakrystii można kupić specjalne jubileuszowe kalendarze dominikańskie na rok 2016.


9. Księgarenka poleca dwie książki, wydane z okazji Jubileusz 800-lecia istnienia Zakonu Dominikanów. Pierwsza to biografia św. Jacka, pierwszego polskiego dominikanina, zatytułowana "Wierny pies Pański". Polecamy także książkę pod tytułem "Pasja Michała. Życie i męczeńska śmierć bł. Michała Czartoryskiego", przedstawiającą postać dominikanina, który zginął w Powstaniu Warszawskim do końca towarzysząc rannym Powstańcom.
[Początek strony]