Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa, 29.03.2015

29 marca - 5 kwietnia 2015 r.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy mimo nienajlepszej pogody uczestniczyli w piątkowej Drodze Krzyżowej na naszym osiedlu i bardzo przepraszamy za zaistniałe problemy z nagłośnieniem.


2. Od jutra do środy zapraszamy na rekolekcje ostatniej chwili, które wygłosi o. Jarosław Głodek OP z naszego klasztoru przy ul. Freta. Msza ze Słowem o godz. 19.30


3. W najbliższych dniach zaplanowaliśmy wydłużone godziny dyżurów w konfesjonałach. Szczegóły - na plakatach i na stronie internetowej.


4. Zapraszamy do udziału w liturgii Triduum Paschalnego:

Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 19.00. Po liturgii adoracja do północy. Tego dnia to jedyna Msza św.

W Wielki Piątek w naszym kościele Jutrznia z Godziną Czytań o 7.30, o 12.30 różaniec i modlitwa południowa, o godz. 15.00 Droga Krzyżowa i rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego.
Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00, po niej adoracja przez całą noc. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

W Wielką Sobotę Jutrznia z Godziną Czytań o 7.30, o godzinie 12.30 różaniec i modlitwa południowa. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Święcenie pokarmów od godz. 8.30 do godz. 16.00

Świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy w nocy z soboty na niedzielę uroczystą Wigilią Paschalną o godzinie 21.00. Liturgia potrwa ok. 4 godzin i zakończy się procesją rezurekcyjną w nocy. Prosimy o przyniesienie świec i dzwoneczków.

W pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. według porządku niedzielnego. Uwaga, w pierwszy dzień Świąt pierwsza Msza o godz. 8.30. Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy o godz. 14.00. Nieszpory Zmartwychwstania w niedzielę o godz. 18.00. W pierwszy i drugi dzień Wielkanocy nie spowiadamy.

Szczegółowy harmonogram wszystkich nabożeństw znajduje się na plakatach i na naszej stronie internetowej: www.parafiadominika.pl


5. W kwietniu wieczór modlitwy uwielbienia - wyjątkowo tydzień później, 9 kwietnia.


6. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek i wtorek w godzinach 16.30-17.30 i 19.30-20.30.


7. Dziś przed naszym kościołem odbywa się tradycyjna zbiórka świeżych jajek kurzych, zorganizowana przez Fundację Banku Żywności SOS w Warszawie. Trwa także kiermasz zorganizowany przez Dom Samotnej Matki z Białołęki - zachęcamy do wsparcia tych inicjatyw.


8. Księgarenka poleca książkę s. Małgorzaty Chmielewskiej zatytułowaną "Cerowanie świata".
[Początek strony]