Ogłoszenia duszpasterskie

3. Niedziela Zwykła, 26.01.2020

26 stycznia - 2 lutego 2020 r.

1. We wtorek obchodzimy święto św. Tomasza z Akwinu - święto patronalne działającego przy naszym klasztorze Instytutu Tomistycznego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za braci pracujących w Instytucie podczas Mszy św. o godz. 18.00.


2. W sobotę w godzinach 11.00-12.00 - pierwszosobotnie czuwanie różańcowe, a po Mszy o godz. 19.30 - modlitwa śpiewem Akatystu.
W następną niedzielę po Mszy o godz. 14.00 - spotkanie członków Żywego Różańca w auli o. Jacka Woronieckiego.


3. Za tydzień w niedzielę, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego (zwane też świętem Matki Bożej Gromnicznej). Podczas wszystkich Mszy - poświęcenie świec. Tego dnia modlimy się szczególnie za osoby konsekrowane, czyli zakonników i członków instytutów świeckich. Prosimy o przyniesienie odpowiednio zabezpieczonych świec.


4. Duszpasterstwo Absolwentów i Fundacja Aniołów Miłosierdzia zapraszają na jasełka i wspólne kolędowanie zatytułowane "Na Moście do Nieba". Świętować będziemy w dolnym kościele w następną niedzielę, 2 lutego, od godziny 18.00 do ostatniego kolędnika. Wstęp wolny. W spotkaniu wezmą udział m.in. Darek Malejonek, Magda Frączek i Cud w Dolinie Baka. Wydarzenie ma wymiar charytatywny - będziemy zbierać środki na utrzymanie pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie.


5. Już dziś informujemy, że Dzień Chorych w naszej parafii obchodzić będziemy za dwa tygodnie - w niedzielę, 9 lutego, podczas Mszy św. o godz. 12.30.


6. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii. Osoby, które nie mogą przyjąć kapłana w przewidzianym terminie, mogą zgłosić chęć przyjęcia kolędy w terminie dodatkowym. Zgłoszenia przyjmujemy na furcie klasztornej tylko do najbliższego czwartku.


7. Przypominamy naszą prośbę, aby z szacunku do liturgii miejsca w prezbiterium zajmować wyłącznie przed rozpoczęciem Mszy świętej i aby w trakcie liturgii nie wchodzić już w przestrzeń wokół ołtarza.


8. Zapraszamy na ośmiodniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej, organizowaną w dniach 12-19 września 2020 r. Liczba miejsc ograniczona. Program i zapisy dzisiaj w zakrystii.


9. Księgarenka poleca nową książkę ks. Dolindo Routolo zatytułowaną "Kto umrze, zobaczy. Czyściec i raj".


[Początek strony]