Ogłoszenia duszpasterskie

26. Niedziela Zwykła, 27.09.2020

27 września - 4 października 2020 r.

1. W czwartek - pierwszy po wakacyjnej przerwie wieczór modlitwy uwielbienia. Zaczynamy Mszą świętą o godz. 19.30.
Zapraszamy dzieci i rodziców w pierwszy piątek miesiąca na Mszę o godz. 18.00 do dolnego kościoła; wcześniej, od 17.30, możliwość spowiedzi dla dzieci w dolnym kościele.


2. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.20.
Można jeszcze zgłosić chęć przyjęcia kopii wizerunku Matki Bożej Żółkiewskiej do swojego domu w październiku. Zgłoszenia w zakrystii.


3. Zapraszamy na XI Warszawski Dzień Modlitwy Różańcowej w najbliższy weekend.
W piątek zapraszamy na godz. 19.00 do auli o. Jacka Woronieckiego na wykład o. Michała Szałkowskiego z sanktuarium w Gidlach o modlitwie różańcowej w życiu chrześcijanina. W sobotę 3 października o godz. 10.00 rozpocznie się modlitwa dzieci, o godz. 11.00 modlitwa członków Żywego Różańca i czcicieli Matki Bożej z całej Archidiecezji Warszawskiej. W południe Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Piotra Jareckiego.
Wieczorem, jak w każdą pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 19.30 śpiew Akatystu, a potem różaniec światła.


4. Duszpasterstwo Akademickie Studnia zaprasza studentów na rekolekcje na dobry początek zatytułowane "Ojcze, naucz nas się modlić". Wygłoszą je duszpasterze akademiccy. Początek w następną niedzielę podczas Mszy o godz. 20.15.


5. Od dziś przyjmujemy zgłoszenia na dwuletnie przygotowanie do bierzmowania dla uczniów klas ósmych oraz klas pierwszych szkół ponadpodstawowych. Informacje i zapisy - na naszej stronie internetowej.


6. Trwają zapisy na nowy cykl konferencji w Studium Chrześcijańskiego Wschodu zatytułowany "Oblicza kontemplacji. Kontemplacja Oblicza". Informacje oraz cały program tych konfernecji dostępny jest na ulotkach wyłożonych na końcu kościoła.
Akademia Rodzinna zaprasza na jesienne edycje warsztatów kompetencji rodzicielskich i osobistych.
Trwa również nabór do Szkoły Śpiewu Liturgicznego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą lepiej śpiewać podczas liturgii, a zwłaszcza osoby, które chcą animować śpiew.
Dalsze informacje o wszystkich projektach - na naszej stronie internetowej.


7. Do naszej wspólnoty klasztornej dołączył o. Cezary Binkiewicz, który pracował ostatnio w Dublinie, a przed laty pracował także na Służewie. Prosimy o życzliwe przyjęcie i modlitwę w intencji o. Cezarego.


8. Księgarenka poleca nową książkę wydawnictwa W drodze zatytułowaną "Kocham cię. Współczesne mity o miłości".


9. Dziś gościmy przedstawicieli Wspólnoty Chleb Życia, kierowanej przez s. Małgorzatę Chmielewską. Zachęcamy do wsparcia działalności tej wspólnoty.


[Początek strony]