Ogłoszenia duszpasterskie

Zesłanie Ducha Świętego, 24.05.2015

24-31 maja 2015 r.

1. Jeszcze dziś Fundacja Kultury Chrześcijańskiej: Dominikańska 2 zaprasza na wykład: "Od pracy z konieczności do pracy z miłości - czyli jak odnaleźć zawodowe powołanie?" Wykład wygłosi Krzysztof Reński, trener i konsultant biznesowy. Początek o godz. 18.00 w auli o. Jacka Woronieckiego.


2. We wtorek, 26 maja, zapraszamy do świętowania uroczystości odpustowej ku czci św. Dominika, patrona naszej parafii, oraz 30. rocznicy wmurowania kamienia węgielnego pod budowę naszego kościoła. Mszę św. o godz. 18.00 odprawią nasi bracia, którzy w sobotę przyjęli w Krakowie święcenia kapłańskie. Po Mszy - możliwość uzyskania indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego. Podczas odpustowej Mszy i nabożeństwa majowego w modlitwie pamiętać będziemy o naszych parafianach, a także o wszystkich mamach w dniu ich święta.


3. Z okazji odpustu zapraszamy na XVI Jarmark św. Dominika w przyszłą niedzielę, 31 maja.
Już dziś informujemy, że tego dnia parking przy naszym kościele będzie zamknięty. Przez cały dzień będzie można odwiedzić specjalna Strefę Dziecka, nie zabraknie też stoisk naszych grup i duszpasterstw. Wieczorem wystąpią Monika Kuszyńska, finalistka tegorocznej Eurowizji, oraz Łukasz Zagrobelny.
Na organizację jarmarku zebralismy przed tygodniem 11300 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Nadal można wesprzeć jarmark dokonując wpłaty na konto naszego klasztoru.


4. Chłopców i dziewczynki od drugiej klasy szkoły podstawowej, którzy chcieliby zostać ministrantami i bielankami w naszej parafii, zapraszamy (wraz z rodzicami) na pierwszą zbiórkę w sobotę, 30 maja, o godz. 9.00 do sali przy krużgankach.


5. Już dziś zapraszamy do udziału w Święcie Dziękczynienia za dwa tygodnie - w niedzielę, 7 czerwca. Tego dnia bedziemy dziękować za nawiedzenie naszej Archidiecezji i naszej parafii przez święty wizerunek Matki Bożej Jasnogórskiej. Zachęcamy do licznego udziału.
Organizujemy pieszą pielgrzymkę do Świątyni Opatrzności Bożej. Wyruszamy sprzed kościoła o godz. 8.30. Msza z uroczystym aktem zawierzenia i dziękczynienia na Polach Wilanowskich - o godz. 12.00.


6. Księgarenka poleca nową książkę o. Joachima Badeniego "Moc z wysoka". Jest to zbiór niepublikowanych wcześniej tekstów o Duchu Świętym.
Zapraszamy także do odwiedzenia stoiska w kruchcie, na którym można kupić różne pamiątki związane z naszym kościołem.
[Początek strony]