Przygotowanie do małżeństwa

Przygotowanie do sakramentu małżeństwa

Przygotowanie do małżeństwa w naszej parafii odbywa się podczas jednego z dwóch równorzędnych rodzajów kursów. Różnica między nimi polega przede wszystkim na liczbie spotkań; program i forma przygotowania są bardzo podobne.

 1. Spotkania przygotowujące do zawarcia sakramentalnego małżeństwa (o charakterze warsztatowym, trwających ok. 2,5 godziny, wtorki o godz. 18.30):

  2 października - 13 listopada 2018
  zapisy wyłącznie internetowo w dniu 14 września 2018 za pośrednictwem specjalnego formularza, link do formularza pojawi się w tym miejscu w dniu zapisów o godz. 13.00, zapisy będziemy przyjmować do godz. 22.00, kolejność wpływu zgłoszeń nie będzie decydowała o przyjęciu na kurs

  Liczba miejsc ograniczona. Ze względu na duże zainteresowanie wypełnienie zgłoszenia nie jest równoznaczne z przyjęciem na listę uczestników. O przyjęciu nie decyduje kolejność zgłoszeń. Informację o przyjęciu na listę uczestników prześlemy mailowo w ciągu 3 dni od daty zapisów.

  Zaświadczenie o ukończeniu kursu jest wydawane dla pary i pozostaje ważne do końca życia na całym świecie. W spotkaniach nie może brać udziału tylko jedna osoba, konieczna jest obecność na wszystkich spotkaniach.

 2. Wieczory dla zakochanych (9 spotkań trwających ok. 2,5 godziny, poniedziałki o godz. 19.00):

  1 października - 26 listopada 2018
  zapisy wyłącznie internetowo w dniu 7 września 2018 za pośrednictwem specjalnego formularza, link do formularza pojawi się w tym miejscu w dniu zapisów o godz. 13.00, zapisy będziemy przyjmować do godz. 22.00, kolejność wpływu zgłoszeń nie będzie decydowała o przyjęciu na kurs

  Liczba miejsc ograniczona. Ze względu na duże zainteresowanie wypełnienie zgłoszenia nie jest równoznaczne z przyjęciem na listę uczestników. O przyjęciu nie decyduje kolejność zgłoszeń. Informację o przyjęciu na listę uczestników prześlemy mailowo w ciągu 3 dni od daty zapisów.

         Wieczory dla zakochanych w innych miejscach w Warszawie - kliknij tutaj

  Zaświadczenie o ukończeniu kursu jest wydawane dla pary i pozostaje ważne do końca życia na całym świecie. W Wieczorach nie może brać udziału tylko jedna osoba, konieczna jest obecność na wszystkich spotkaniach.

Absolwenci obu form kursów otrzymują zaświadczenia potrzebne przy składaniu dokumentów w kancelarii parafialnej przed zawarciem związku małżeńskiego.

Inne formy spotkań przygotowujących do zawarcia sakramentalnego małżeństwa są organizowane w bardzo wielu parafiach Archidiecezji Warszawskiej. Informacji w tej sprawie można szukać na stronach Archidiecezji i zamieszczonej tam mapie kursów. Przydatna może być także strona Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warszawskiej.


Poradnia Rodzinna

Doradca rodzinny

Tomasz Łukowski
Spotkania w poniedziałki od 19:00
Zapisy przez e-mail (preferowane): tom.lukowski (malpa) gmail.com
W mailach dotyczących zapisów na spotkania w poradni w ramach przygotowań do sakramentu małżeństwa należy podać planowaną datę zawarcia sakramentu małżeństwa i parafię, w której ta uroczystość się odbędzie.

Kontakt telefoniczny: tel. 669 782 494


Dokumenty potrzebne do zawarcia małżeństwa

Pary zamierzające zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinny zgłosić sie do kancelarii parafialnej na trzy miesiące przed planowanym terminem ślubu. Należy przedstawić poniższe dokumenty, jednakże nie trzeba przynosić od razu pełnego kompletu:

 • aktualne świadectwo chrztu (tzn. wystawione najpóźniej na 3 miesiące przed terminem ślubu)
 • świadectwo przyjęcia bierzmowania
 • dowód osobisty
 • w celu zawarcia tzw. małżeństwa konkordatowego (ze skutkami cywilnymi), należy dostarczyć specjalne zaświadczenie z USC wydane nie wcześniej niż sześć miesięcy przed planowaną datą ślubu
 • jeśli oboje narzeczeni są spoza naszej parafii, wymagane jest pisemne pozwolenie od jednego z proboszczów
 • świadectwo ukończenia katechezy z ostatniej klasy
 • świadectwo ukończenia kursu przedmałżeńskiego
 • świadectwo odbycia spotkań w poradni rodzinnej

UWAGA! Na spisanie protokołu przedślubnego prosimy umawiać się mailowo z Ojcami poza zwykłymi godzinami pracy kancelarii.


Rekolekcje dla małżeństw "Spotkania Małżeńskie"

Ikona Spotkan Malzenskich Wszystkie potrzebne informacje o "Spotkaniach Małżeńskich" można znaleźć pod adresem: http://spotkaniamalzenskie.pl/

Informacje i zgłoszenia na weekendy: tel. 500 311 385, e-mail: zgloszenia.warszawa [at] spotkaniamalzenskie.pl