Przygotowanie do małżeństwa

Informacja z dnia 7 sierpnia 2018 r.

Uwaga, nastąpiła pewna zmiana dotycząca spotkań przygotowujących do małżeństwa, które odbędą się w naszej parafii jesienią 2018 r.

Dotychczas planowany był cykl spotkań we wtorki od 2 października do 13 listopada (7 spotkań) oraz cykl Wieczorów dla zakochanych, odbywających się w poniedziałki od 1 października do 26 listopada (9 spotkań).

Wprowadzona zmiana polega jedynie na tym, że obie serie spotkań będą odbywać się według formuły Wieczorów dla zakochanych. Termin pierwszego spotkania w obu seriach pozostaje bez zmian, natomiast cykl wtorkowy obejmie 9 spotkań i zakończy się później niż dotychczas informowaliśmy, tj. 27 listopada.

Terminy i zasady przyjmowania zgłoszeń na oba cykle spotkań pozostają bez zmian. Przepraszamy za tę zmianę - mamy nadzieję, że będzie ona korzystna dla wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniach.

Poniżej podajemy pełną, aktualną informację o obu cyklach spotkań.Wieczory dla zakochanych (9 spotkań trwających ok. 2,5 godziny, początek o godz. 19.00):

spotkania co tydzień w poniedziałki w okresie 1 października - 26 listopada 2018
zapisy wyłącznie internetowo w dniu 7 września 2018 za pośrednictwem specjalnego formularza, link do formularza pojawi się w tym miejscu w dniu zapisów o godz. 13.00, zapisy będziemy przyjmować do godz. 22.00, kolejność wpływu zgłoszeń nie będzie decydowała o przyjęciu na kurs

zapisy na cykl poniedziałkowy zostały już zakończone

spotkania co tydzień we wtorki w okresie 2 października - 27 listopada 2018
zapisy wyłącznie internetowo w dniu 14 września 2018 za pośrednictwem specjalnego formularza, link do formularza pojawi się w tym miejscu w dniu zapisów o godz. 13.00, zapisy będziemy przyjmować do godz. 22.00, kolejność wpływu zgłoszeń nie będzie decydowała o przyjęciu na kurs

zapisy na cykl wtorkowy zostały już zakończone

Uwaga, nie ma możliwości zmiany dnia spotkań po rozpoczęciu Wieczorów - będą one przebiegały w nieco innym rytmie i będą prowadzone przez inne osoby. Nie będzie także możliwe jednorazowe przyjście (czy "odrobienie") spotkania w innym dniu niż w ramach całego cyklu, w którym bierze się udział.

Liczba miejsc ograniczona. Ze względu na duże zainteresowanie wypełnienie zgłoszenia nie jest równoznaczne z przyjęciem na listę uczestników. O przyjęciu nie decyduje kolejność zgłoszeń. Informację o przyjęciu na listę uczestników prześlemy mailowo w ciągu 3 dni od daty zapisów.

       Wieczory dla zakochanych w innych miejscach w Warszawie - kliknij tutaj

Zaświadczenie o ukończeniu kursu jest wydawane dla pary i pozostaje ważne do końca życia na całym świecie. W Wieczorach nie może brać udziału tylko jedna osoba, konieczna jest obecność obu osób na wszystkich spotkaniach.

Absolwenci Wieczorów otrzymują zaświadczenia potrzebne przy składaniu dokumentów w kancelarii parafialnej przed zawarciem związku małżeńskiego.

Inne formy spotkań przygotowujących do zawarcia sakramentalnego małżeństwa są organizowane w bardzo wielu parafiach Archidiecezji Warszawskiej. Informacji w tej sprawie można szukać na stronach Archidiecezji i zamieszczonej tam mapie kursów. Przydatna może być także strona Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warszawskiej.


Poradnia Rodzinna

Doradca rodzinny

Tomasz Łukowski
Spotkania w poniedziałki od 19:00
Zapisy przez e-mail (preferowane): tom.lukowski (malpa) gmail.com
W mailach dotyczących zapisów na spotkania w poradni w ramach przygotowań do sakramentu małżeństwa należy podać planowaną datę zawarcia sakramentu małżeństwa i parafię, w której ta uroczystość się odbędzie.

Kontakt telefoniczny: tel. 669 782 494


Dokumenty potrzebne do zawarcia małżeństwa

Pary zamierzające zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinny na trzy miesiące przed planowanym terminem ślubu rozpocząć gromadzenie niezbędnych dokumentów. Na około dwa miesiące przed terminem śluby należy skontaktować się z nami mailowo z informacją o zebranych dokumentach. W celu spisania protokołu przedmałżeńskiego konieczne jest posiadanie następujących dokumentów.

  • aktualne świadectwo chrztu (tzn. wystawione najpóźniej na 3 miesiące przed terminem ślubu)
  • świadectwo przyjęcia bierzmowania
  • dowód osobisty
  • w celu zawarcia tzw. małżeństwa konkordatowego (ze skutkami cywilnymi), należy dostarczyć specjalne zaświadczenie z USC wydane nie wcześniej niż sześć miesięcy przed planowaną datą ślubu
  • jeśli oboje narzeczeni są spoza naszej parafii, wymagane jest pisemne pozwolenie od jednego z proboszczów
  • świadectwo ukończenia kursu przedmałżeńskiego (można je ewentualnie dostarczyć już po spisaniu protokołu)
  • świadectwo odbycia spotkań w poradni rodzinnej (można je ewentualnie dostarczyć już po spisaniu protokołu)

W przypadkach małżeństw z osobą nieochrzczoną, niewierzącą lub innego wyznania oraz w przypadku małżeństw z osobą po rozwodzie cywilnym lub uznaniu nieważności małżeństwa wymagane są dodatkowe dokumenty i procedury. W takim przypadku prosimy o jak najwcześniejszy kontakt mailowy.

UWAGA! W celu umówienia się na spisanie protokołu przedślubnego (zarówno w przypadku ślubów zawieranych w naszym kościele, jak i w przypadku konieczności wystawienia naszym parafianom tzw. licencji do innego kościoła) prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy. Bez takiego wcześniejszego kontaktu wizyta w kancelarii parafialnej będzie bezcelowa.


Rekolekcje dla małżeństw "Spotkania Małżeńskie"

Ikona Spotkan Malzenskich Wszystkie potrzebne informacje o "Spotkaniach Małżeńskich" można znaleźć pod adresem: http://spotkaniamalzenskie.pl/

Informacje i zgłoszenia na weekendy: tel. 500 311 385, e-mail: zgloszenia.warszawa [at] spotkaniamalzenskie.pl