Wizyta kolędowa 2021

Na bieżąco

Wspieramy osoby starsze i potrzebujące pomocy

czekamy na Wasze zgłoszenia

W tym niełatwym czasie jako bracia dominikanie służymy pomocą i rozmową. Jesteśmy dla Was dostępni telefonicznie pod numerem 22 543 99 00 w godzinach 9.00-18.00 (oprócz Świąt). To numer na naszą furtę klasztorną, gdzie przez cały dzień dyżurują ojcowie i służą rozmową, informacją i wsparciem.

Organizujemy także lokalny wolontariat. Zachęcamy do zgłaszania potrzeb osób chorych, samotnych, pozostających w domach. Czekamy także na sygnały od osób, które są gotowe wesprzeć osoby mieszkające w pobliżu.

Wspieramy także kampanię #pomocsąsiadzka, która zachęca mieszkańców Warszawy do wsparcia osób starszych i zależnych w realizowaniu codziennych potrzeb, poprzez wywieszanie plakatów z ofertą pomocy na klatkach schodowych czy tablicach informacyjnych.

Beneficjentami pomocy są osoby zdrowe (u których wirus nie został potwierdzony), nieprzebywające w kwarantannie domowej, które z uwagi na wiek lub inne okoliczności są szczególnie zagrożone koronawirusem SARS-CoV-2 i powinny pozostać w domach.

Kampania wykorzystuje lokalne zasoby, opiera się na relacjach sąsiedzkich i wzajemnym zaufaniu, dzięki którym możliwe jest dotarcie z pomocą do osób najpilniej potrzebujących wsparcia.

W efekcie działania osoby w grupie ryzyka zarażenia się koronawirusem SARS-CoV-2 otrzymają wsparcie w dostępie do żywności, leków i innych artykułów codziennego użytku.

Więcej informacji o inicjatywie m.st. Warszawy #pomocsąsiedzka - pod tym linkiem. Znajdziesz tam więcej informacji oraz plakaty promujące tę kampanię.

pokaż wszystkie aktualności


[Początek strony]