Wizyta kolędowa 2021

Na bieżąco

Prosimy: zostańcie w domu

i bądźmy razem na modlitwie

Zdecydowanie prosimy Was o skorzystanie z dyspensy od udziału w niedzielnej Eucharystii, której udzielił ks. kardynał Kazimierz Nycz, i o pozostanie w niedzielę i w dni powszednie w domach. #zostańwdomu

Skorzystajmy w tym czasie z możliwości duchowej łączności. Pomoże nam w tym udział we Mszy świętej za pośrednictwem transmisji w mediach (telewizja, radio, internet - lista transmisji dostępna jest pod tym linkiem), prywatne odprawienie lectio divina na podstawie czytań mszalnych z tego dnia oraz przyjęcie Chrystusa w Komunii duchowej. Więcej informacji o Komunii duchowej można znaleźć klikając w ten link oraz oglądając poniższy materiał:Zawieszamy także wszystkie spotkania grup duszpasterskich, wykłady oraz próby scholi. W tym czasie nie będziemy sprawowali także żadnych nabożeństw.

Zachęcamy do codziennego uczestnictwa w transmisji z Mszy św. o godz. 18.00 z naszego klasztoru, dostępnej na naszym kanale YouTube (i naszej stronie internetowej).

Nasza wspólnota klasztorna będzie gromadzić się codziennie na adoracji Najświętszego Sakramentu od godziny 20.30, odmawiamy wtedy różaniec, który kończymy modlitwą Litanią Dominikańską o godzinie 21.15 - zapraszamy Was do łączenia się z nami w tej modlitwie w tym czasie. Tekst tej modlitwy można znaleźć klikając w ten link.Zachęcamy także do codziennej modlitwy różańcowej w domu, szczególnie o godz. 20.30 w jedności z całym Kościołem w Polsce.

W tych dniach trwajmy w jedności w modlitwie z całym Kościołem, solidarni z chorymi i personelem medycznym. W sposób odpowiedzialny stosujmy się do zaleceń służb, dbających o nasze wspólne bezpieczeństwo. Powierzamy się dobremu Bogu i Jego Matce.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej i profilu na facebooku - będziemy tam publikować kolejne informacje.

pokaż wszystkie aktualności


[Początek strony]