Na bieżąco

Prosimy: zostańcie w domu

i bądźmy razem na modlitwie

Zdecydowanie prosimy Was o skorzystanie z dyspensy od udziału w niedzielnej Eucharystii, której udzielił ks. kardynał Kazimierz Nycz, i o pozostanie w niedzielę i w dni powszednie w domach. #zostańwdomu

Skorzystajmy w tym czasie z możliwości duchowej łączności. Pomoże nam w tym udział we Mszy świętej za pośrednictwem transmisji w mediach (telewizja, radio, internet - lista transmisji dostępna jest pod tym linkiem), prywatne odprawienie lectio divina na podstawie czytań mszalnych z tego dnia oraz przyjęcie Chrystusa w Komunii duchowej. Więcej informacji o Komunii duchowej można znaleźć klikając w ten link oraz oglądając poniższy materiał:Zawieszamy także wszystkie spotkania grup duszpasterskich, wykłady oraz próby scholi. W tym czasie nie będziemy sprawowali także żadnych nabożeństw.

Zachęcamy do codziennego uczestnictwa w transmisji z Mszy św. o godz. 18.00 z naszego klasztoru, dostępnej na naszym kanale YouTube (i naszej stronie internetowej).

Nasza wspólnota klasztorna będzie gromadzić się codziennie na adoracji Najświętszego Sakramentu od godziny 20.00, o 20.30 odmawiamy różaniec, który kończymy modlitwą Litanią Dominikańską o godzinie 21.15 - zapraszamy Was do łączenia się z nami w tej modlitwie o tej godzinie. Tekst tej modlitwy można znaleźć klikając w ten link.Zachęcamy także do codziennej modlitwy różańcowej w domu, szczególnie o godz. 20.30 w jedności z całym Kościołem w Polsce.

W tych dniach trwajmy w jedności w modlitwie z całym Kościołem, solidarni z chorymi i personelem medycznym. W sposób odpowiedzialny stosujmy się do zaleceń służb, dbających o nasze wspólne bezpieczeństwo. Powierzamy się dobremu Bogu i Jego Matce.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej i profilu na facebooku - będziemy tam publikować kolejne informacje.

pokaż wszystkie aktualności


[Początek strony]