Na bieżąco

Tydzień Modlitw o Trzeźwość

23-29 lutego 2020

Modlitwa o trzeźwośćOstatnie dni karnawału i pierwsze dni Wielkiego Postu już od 53 lat są w Kościele w Polsce czasem szczególnej modlitwy o trzeźwość narodu. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę w tej intencji.

W tym roku działania na rzecz trzeźwości będą koncentrowały się wokół hasła "Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach". Patronem Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu i wszelkich działań na rzecz trzeźwości w ciągu roku jest Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński, jeden z największych apostołów trzeźwości.

Modlitwa do Matki Bożej o trzeźwość w Ojczyźnie
Maryjo, Królowo Polski i Wspomożycielko wiernych! Wejrzyj, prosimy, na nasz naród i broń jego synów przed nałogami, a zwłaszcza nałogiem pijaństwa. Spójrz, Matko, na spustoszenie spowodowane klęską alkoholizmu. Otocz opieką nieszczęśliwe rodziny, zrujnowane alkoholizmem i udziel im radości wyzwolenia z tego nałogu i jego następstw. Prosimy, byś zakrólowała w narodzie trzeźwym i zdrowym, wiernym Bogu, Krzyżowi, Ewangelii i Kościołowi świętemu. Amen.

Modlitwa do Matki Bożej za wszystkich uzależnionych
Królowo i Matko nasza, poprzez pragnienie, które Twój Syn przeżywał z miłości dla nas, błagam o Twoją pomoc dla wszystkich uzależnionych. Matko Bożej łaski, uproś u Twego Syna miłosierdzie dla nich. Zdani tylko na samych siebie są bezsilni, lecz przez Twoje wstawiennictwo i za łaską Twego Syna zwycięstwo będzie ich udziałem. Amen.

pokaż wszystkie aktualności


[Początek strony]