XI Warszawski Dzień Modlitwy Różańcowej

Na bieżąco

75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

czwartek, 1 sierpnia

W czwartek, 1 sierpnia, przypada 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Szczegółowy harmonogram obchodów tej rocznicy można znaleźć na stronach Muzeum Powstania Warszawskiego.

Powstanie Warszawskie '44 1 sierpnia w naszym kościele będziemy modlić się w intencji Powstańców podczas każdej Mszy św., szczególnie podczas Mszy św. o godz. 18.00, sprawowanej przez wstawiennictwo bł. Michała Czartoryskiego, męczennika Powstania. Wcześniej, o godz. 17.30, odmówimy modlitwę różańcową za Powstańców przy symbolicznej mogile znajdującej się na tyłach naszego klasztoru.

Zachęcamy do włączenia się w obchody rocznicowe - poprzez modlitwę, wywieszenie flagi, zatrzymanie się w Godzinie "W" na minutę ciszy.

W niedzielę, 28 lipca, o godz. 18.00 w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji poległych Powstańców i zamordowanych mieszkańców Warszawy, będziemy prosić także o zdrowie dla żyjących uczestników Powstania. Do wspólnej modlitwy zapraszamy Powstańców, mieszkańców Warszawy, harcerzy oraz wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w tej modlitwie.

pokaż wszystkie aktualności


[Początek strony]