Na bieżąco

Zmiany w naszym klasztorze

prosimy o modlitwę

Wakacje to czas zmian i przeprowadzek w naszych dominikańskich klasztorach.

Swoją posługę na Służewie kończy o. Wojciech Garbat, który przez ostatnie lata z wielkim zaangażowaniem opiekował się ministrantami, bielankami i wszystkimi dziećmi, sprawując niedzielne Msze święte o godz. 11.00. Uczestniczył także w przygotowaniu młodzieży do bierzmowania. Służew był pierwszym miejscem kapłańskiej pracy o. Wojciecha - to w naszym kościele 7 września 2013 r. przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. bp. Marka Solarczyka. W najbliższych tygodniach o. Wojciech podejmie nowe zadania w naszym klasztorze w Lublinie.

Dziękujemy za jego obecność, modlitwę i ofiarną posługę w naszym klasztorze - i prosimy o Boże błogosławieństwo dla niego na kolejne lata życia dominikańskiego.W naszym klasztorze w najbliższych kilkunastu dniach powitamy natomiast trzech nowych mieszkańców. Prosimy o modlitwę i życzliwe przyjęcie naszych współbraci.

o. Radosław Broniek OPOjciec Radosław Broniek OP urodził się w 1974 r. w Krakowie. W 1996 r. wstąpił do naszego Zakonu, rok później złożył swoje pierwsze śluby zakonne. Po studiach w Warszawie i Krakowie w maju 2003 r. przyjął święcenia kapłańskie. W latach 2007-2015 mieszkał na Służewie, gdzie opiekował się m.in. Dominikańskim Centrum Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach. Był także kapelanem mniszek w Radoniach, a przez ostatnie lata pracował w Krakowie.

o. Dominik Zarychta OPOjciec Dominik Zarychta OP urodził się w 1987 r. w Dębicy. Do dominikanów wstąpił w 2011 r., przez rok mieszkał na Służewie podczas swojego nowicjatu. W sierpniu 2012 r. złożył pierwsze śluby zakonne. Po studiach Krakowie w maju 2019 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. kard. Dominika Duki OP. Służew będzie pierwszym miejscem jego kapłańskiej posługi.

br. Tomasz Kalisz OP
Brat Tomasz Kalisz OP urodził się w 1992 r. w Nowym Sączu. W 2012 r. rozpoczął nowicjat na Służewie, rok później złożył w naszym kościele pierwsze śluby zakonne. Po studiach w Krakowie w kwietniu bieżącego roku złożył śluby wieczyste, a w maju przyjął święcenia diakonatu.

pokaż wszystkie aktualności


[Początek strony]