Na bieżąco

Koncert kolęd i pastorałek
w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze

poniedziałek, 21 stycznia, godz. 20.15

Koncert kolęd i pastorałekZapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego pod dyrekcją Jacka Bonieckiego.

Kolędowanie to jedna z najstarszych i najpiękniejszych polskich tradycji. W bogactwie i różnorodności kolęd i pastorałek odnajdujemy rytmy wywodzące się z tańców ludowych: oberka, mazura, poloneza. Polskie kolędy są łatwe do śpiewania i bardzo zróżnicowane w nastroju: smutne i wesołe; skoczne i refleksyjne; patetyczne i żartobliwe. Emanuje z nich radość, ale i zaduma.

Już od kilku pokoleń wigiliom w polskich domach towarzyszą kolędy w wykonaniu zespołu "Mazowsze". Ich tradycyjne interpretacje są charakterystyczne i rozpoznawalne, dzięki czemu zdobywają uznanie również poza granicami kraju. "Mazowsze" należy do największych na świecie zespołów artystycznych, nawiązujących do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Jerzy Waldorff, wybitny krytyk muzyczny, nazwał "Mazowsze" perłą w koronie Rzeczypospolitej. To stwierdzenie w pełni oddaje rangę zespołu, który od 70 lat koncertuje na całym świecie, pełniąc rolę Ambasadora Polskiej Kultury.

UWAGA! ZMIANA TERMINU w związku z żałobą narodową. Prosimy o przekazywanie informacji o tej zmianie wszystkim osobom zainteresowanym.

Wraz z Burmistrzem Rafałem Miastowskim, Radą i Zarządem Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd z zespołem "Mazowsze" w poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., o godz. 20.15 w naszym kościele. Wstęp wolny.

pokaż wszystkie aktualności


[Początek strony]