Na bieżąco

Co Tomasz z Akwinu powiedziałby o ruchu charyzmatycznym?

poniedziałek, 10 grudnia, godz. 19.00

Odnowa w łasce

Pentekostalizacja katolicyzmu, przesadna emocjonalność, brak osadzenia w Tradycji, płytki namysł teologiczny - to tylko część zarzutów, które wciąż wracają w debacie na temat ruchu charyzmatycznego w Kościele.

Okazuje się jednak, że szereg zjawisk, które dziś wywołują nieufność czy kontrowersje, zostały już dawno opisane przez św. Tomasza z Akwinu - jednego z najwybitniejszych teologów w historii, żyjącego w XIII wieku. W swojej najnowszej książce "Odnowa w łasce" o. dr hab. Tomasz Gałuszka OP jako pierwszy sięgnął do nauczania Akwinaty na temat teologii charyzmatów.

Czy dar języków, proroctwa i uzdrowienia miały miejsce tylko w czasach Apostołów? Czym jest tzw. chrzest w Duchu Świętym, a czym bierzmowanie? Czy Maryja była charyzmatyczką? I co Akwinata powiedziałby o współczesnym ruchu charyzmatycznym?

Zapraszamy na spotkanie w poniedziałek, 10 grudnia 2018 r., o 19.00 do auli o. Jacka Woronieckiego. W spotkaniu udział wezmą: o. dr hab. Tomasz Gałuszka OP, Tomasz Dekert – doktor religioznawstwa UJ, wykładowca w Instytucie Kulturoznawstwa Akademii Ignatianum w Krakowie oraz Michał Nikodem - lider wspólnoty "Chefsiba". Dyskusję poprowadzi Paweł Milcarek (Christianitas).

Więcej informacji - na facebooku.

pokaż wszystkie aktualności


[Początek strony]