Wielki Post 2019

Na bieżąco

Zaduszki z Artystami

wtorek, 20 listopada

Zaduszki z artystamiSerdecznie zapraszamy na Zaduszki z Artystami, które odbędą się w naszym kościele we wtorek, 20 listopada, o godz. 20.00.

Wystąpią: Paweł Domagała, Mateusz Ziółko, Halina Frąckowiak, Natalia Kukulska, Katarzyna Cerekwicka, Olga Szomańska, Marika, Darek Malejonek, Rafał Brzozowski, Kinga Baranowska, Przemysław Babiarz, Adam Woronowicz, Full Power Spirit, Małgorzata Szarek, Anna Daniłowska, Mieczysław Jurecki, Marek Piekarczyk, Grzegorz Wilk, Tomasz Filipczak - dyrektor muzyczny. Prowadzenie: Agata Wolna i Tomasz Wolny.

Wstęp wolny. Wydarzenie ma charakter charytatywny. W tym roku będziemy wspierać ośrodek, który pomaga ofiarom handlu ludźmi w Kenii i którym zarządza organizacja pozarządowa HAART, założona przez grupę misjonarzy i aktywistów społecznych pod kierownictwem Radosława Malinowskiego, Polaka, który od 14 lat mieszka i pracuje w Afryce.Praca z ofiarami handlu ludźmi jest szczególnie wymagająca, gdyż ofiary te zazwyczaj cechuje wysoki poziom traumy, a ich potrzeby wymagają skomplikowanych interwencji medycznych i opieki prawnej. Rehabilitacja ofiar trwa zazwyczaj od 6 miesięcy do kilku lat i wymaga zaangażowania pracowników socjalnych, prawnika, lekarzy, psychologa i trenerów zawodowych. W szczególnie trudnych przypadkach (np. młode dziewczynki będące w ciąży spowodowanej przez zmuszanie ich do prostytucji) koszt opieki medycznej czy porodu wynosi od 10 do 30 tys. dolarów. W 2018 roku HAART udzielił pomocy grupie 32 kobiet z Nepalu, Pakistanu i Indii, które zmuszono do prostytucji w jednym z domów publicznych w Nairobi, a koszt całej operacji wyniósł 42 tys. dolarów. Ponieważ niektóre ofiary są porywane przez gangi i mafie (a czasami nawet przez organizacje terrorystyczne), opieka nad nimi jest dodatkowo kosztowna, ale też i powoduje specjalne koszty.

Na chwilę obecną HAART pozyskuje środki na działalność od organizacji katolickich oraz sponsorów indywidualnych. Nasze potrzeby są jednak większe niż możliwości, gdyż z każdym miesiącem wzrasta liczba ofiar szukających pomocy.

Kampania Dar Wolności ma na celu zebranie funduszy, które mają na celu pomoc ofiarom, w szczególności: opłacić opiekę medyczną i psychologiczną oraz zapewnić edukację dla dzieci, oraz szkolenia zawodowe dla osób starszych. Bez tej pomocy ofiary zazwyczaj po raz kolejny stają się niewolnikami (sprzedanymi przez inne grupy przestępcze).

Fundusze uzbierane pomogą w rehabilitacji ofiar handlu ludźmi - szczególnie dzieci i w przywróceniu im wolności, szansy na przyszłość, a co za tym idzie - godności ludzkiej.

pokaż wszystkie aktualności


[Początek strony]