Wielki Post 2019

Na bieżąco

Błogosławiony Michał Czartoryski i jego czasy

niedziela, 22 kwietnia, godz. 14.00

Błogosławiony Michał Czartoryski i jego czasy
Zapraszamy na spotkanie połączone z promocją nowej książki o bł. Michale Czartoryskim, która ukazała się w ramach serii publikacji Dominikańskiego Instytutu Historycznego nakładem Wydawnictwa Esprit.

Z redaktorem książki, o. Markiem Miławickim OP, rozmawiać będzie o. Paweł Krupa OP. Spotkanie w niedzielę, 22 kwietnia, po Mszy św. o godz. 14.00 w auli o. Jacka Woronieckiego.


Naukowcy z różnych ośrodków naukowych podjęli wysiłek wieloaspektowego opracowania życia Michała Czartoryskiego, wciąż nieznanego dominikanina, którego losy są nierozerwalnie związane z losami Polski. Dzięki ich pracy możliwe stało się przybliżenie aktywności ojca Michała w stowarzyszeniach religijnych dla młodzieży czy jego pracy duszpasterskiej wśród powstańców warszawskich. Ten tom to ważny etap na drodze przedstawiania ojca Czartoryskiego szerszemu gronu odbiorców. Bogate życie błogosławionego oraz historia jego rodziny to temat wciąż wart zgłębiania, dlatego redaktorzy i autorzy niniejszego tomu wyrażają nadzieję, że bliższe poznanie ojca Michała Czartoryskiego OP zainspiruje Czytelników do własnych studiów nad jego życiem i duchowością.

pokaż wszystkie aktualności


[Początek strony]