Na bieżąco

Słowo przyjęło ciało za pośrednictwem duszy
Zapomniany element Tomaszowej nauki o Wcieleniu

czwartek, 11 kwietnia, godz. 19.00

Instytut Tomistyczny zapraszaDziałający przy naszym klasztorze Instytut Tomistyczny serdecznie zaprasza na kolejną edycję Wykładów Otwartych, która w tym roku jest w całości poświęcona zagadnieniu wcielenia. Kwestię tę z rozmaitych teologicznych i filozoficznych punktów widzenia naświetlą m.in. Thomas Weinandy OFMCap., Dariusz Karłowicz, ks. Grzegorz Strzelczyk, Michał Wilk czy Damian Mrugalski OP. Pełny program tegorocznego cyklu znaleźć można na stronie Instytutu Tomistycznego.

Współorganizatorem Wykładów jest Instytut Filozofii i Socjologii PAN.

Kolejny wykład odbędzie się w czwartek, 11 kwietnia, o godzinie 19.00. Tytuł wykładu: "Słowo przyjęło ciało za pośrednictwem duszy". Zapomniany element Tomaszowej nauki o Wcieleniu.

Wykład wygłosi o. Krzysztof Ośko OP - teolog i członek Instytutu Tomistycznego. Magisterium oraz licencjat kanoniczny z teologii uzyskał na Uniwersytecie Fryburskim (Szwajcaria). Prowadzi zajęcia z teologii dogmatycznej w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Polskiej Prowincji Dominikanów. Obecnie pracuje nad doktoratem z filozofii, poświęconym m.in. dowodom na istnienie Boga.

Wykłady Otwarte IT 2018/2019

pokaż wszystkie aktualności


[Początek strony]