Wizyta kolędowa 2019

Na bieżąco

Czy istnieje alternatywa dla klasycznego opisu jedności Chrystusa?

czwartek, 10 stycznia, godz. 19.00

Instytut Tomistyczny zapraszaDziałający przy naszym klasztorze Instytut Tomistyczny serdecznie zaprasza na kolejną edycję Wykładów Otwartych, która w tym roku jest w całości poświęcona zagadnieniu wcielenia. Kwestię tę z rozmaitych teologicznych i filozoficznych punktów widzenia naświetlą m.in. Thomas Weinandy OFMCap., Dariusz Karłowicz, ks. Grzegorz Strzelczyk, Michał Wilk czy Damian Mrugalski OP. Pełny program tegorocznego cyklu znaleźć można na stronie Instytutu Tomistycznego.

Współorganizatorem Wykładów jest Instytut Filozofii i Socjologii PAN.

Kolejny wykład odbędzie się w czwartek, 10 stycznia, o godzinie 19.00. Tytuł wykładu: "Czy istnieje alternatywa dla klasycznego opisu jedności Chrystusa? Historia wybranych porażek."

Wykład wygłosi ks. dr Grzegorz Strzelczyk - teolog, adiunkt na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Katedra Teologii Dogmatycznej i Duchowości). Jest także dyrektorem Ośrodka Formacji Diakonów Stałych Archidiecezji Katowickiej; pełnił również funkcję sekretarza Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Specjalizuje się w chrystologii, historii teologii i metodologii teologii. Jest autorem i redaktorem licznych książek oraz artykułów, m.in. Traktat o Jezusie Chrystusie (Więź 2005), Teraz Jezus. Na tropach żywej chrystologii (Więź 2007), Kościół a charyzmaty. Teoria, praktyka, kontrowersje (Emmanuel 2013), Po co Kościół? (Więź 2018).

Wykłady Otwarte IT 2018/2019

pokaż wszystkie aktualności


[Początek strony]