Wystawa o Prymasie Tysiąclecia

Wydarzyło się

Ojciec Krzysztof Michałowski - proboszczem

relacja foto, video i audio

Ojciec Krzysztof Michałowski OP, proboszcz naszej parafii

W niedzielę, 23 października 2016 r., podczas Mszy św. o godz. 12.30 o. Krzysztof Michałowski OP objął funkcję proboszcza naszej parafii.Obejrzyj zdjęcia | posłuchaj nagrań

Mszę świętą koncelebrowali m.in. ks. prałat Jacek Kozub, wicedziekan dekanatu ursynowskiego i delegat ks. kard. Kazimierza Nycza, o. Paweł Kozacki OP, prowincjał Polskiej Prowincji Dominikanów, oraz o. Robert Głubisz OP, przeor naszego klasztoru. We wspólnej modlitwie powierzaliśmy posługę nowego proboszcza Bożej opiece, przyzywając orędownictwa świętego ojca Dominika, patrona parafii. Pamiętaliśmy także o śp. o. Witoldzie Słabigu OP, poprzednim proboszczu, który zmarł niespodziewanie 9 sierpnia.Po przywitaniu przez o. Przeora aktu oficjalnego podania do wiadomości nominacji o. Krzysztofa Michałowskiego na proboszcza naszej parafii dokonał ks. Jacek Kozub.Podczas kazania o. Robert Głubisz OP opowiedział o tym, jak rodziła się decyzja o wskazaniu o. Krzysztofa jako nowego proboszcza, o jego pierwszych reakcjach i kolejnych rozmowach w tej sprawie. Ojciec Przeor życzył, by poprzez tę nową posługę o. Krzysztof prowadził nas wszystkich do nieba i stawał się sługą powierzonych sobie ludzi.

Ważnym i dla wielu poruszającym momentem było wyznanie wiary, które złożył podczas Mszy świętej o. Krzysztof. To akt zarówno duchowy, jak i jedno z wymagań prawnych przy obejmowaniu ważnych urzędów w Kościele.Po Komunii świętej dziękowaliśmy Bogu za dar nowego proboszcza, śpiewając uroczysty hymn Ciebie, Boga, wysławiamy. Następnie przedstawiciele parafian i parafian z wyboru złożyli życzenia o. Krzysztofowi, przekazując drobne upominki oraz wydrukowane deklaracje modlitwy za o. Proboszcza, które za pośrednictwem kilkudniowej internetowej akcji złożyło blisko 250 osób.Ojciec Krzysztof dziękował za wspólną modlitwę i za wszelkie dobro, jakiego doświadczył przez osiem lat swojego pobytu na Służewie i pracy z różnymi grupami, a szczególnie za życzliwość i serdeczność, z jaką spotykał się w ostatnich dniach już po ogłoszeniu decyzji ks. kard. Nycza o mianowaniu go proboszczem. Słowa wdzięczności kierował zarówno do swoich współbraci, jak i do członków swojej rodziny i bliskich.Na zakończenie Mszy św. nowy proboszcz zawierzył siebie i swoją posługę opiece Matki Bożej Żółkiewskiej, Niepokalanej Królowej Różańca Świętego.Po Mszy o. Krzysztof spotykał się przed wejściem do kościoła ze swoimi parafianami, obdarowując ich słodkimi krówkami z Milanówka, z którego pochodzi.

Dziękujemy za wspólną modlitwę - i nadal o nią prosimy zarówno dla o. Krzysztofa, jak i dla wszystkich braci mieszkających i modlących się na Służewie.

pokaż wszystkie aktualności

[Początek strony]