Na bieżąco

Nie żyje o. Witold Słabig, proboszcz naszej parafii

bardzo prosimy o modlitwę

Nie żyje o. Witold Słabig OP, proboszcz naszej parafii

Z ogromnym bólem i smutkiem informujemy, że we wtorek, 9 sierpnia, zmarł nagle proboszcz naszej parafii, nasz współbrat, o. Witold Słabig OP.

Ojciec Witold urodził się w 1962 r. w wielkopolskim Sierakowie, z którym czuł się zawsze mocno związany. W 1983 r. wstąpił do Zakonu Dominikańskiego, rok później złożył w Poznaniu pierwsze śluby zakonne. Śluby wieczyste złożył 17 września 1989 r. Rok później, 2 czerwca 1990 r., przyjął święcenia kapłańskie.

Niedługo potem wyjechał do pracy duszpasterskiej w Wilnie, gdzie spędził kilka lat. Później pracował w Szczecinie, pełniąc funkcję przeora klasztoru i proboszcza niedawno powstałej parafii pw. św. Dominika. Podobne zadanie realizował w Łodzi, będąc pierwszym przełożonym nowej placówki dominikańskiej, otwartej w 2004 r. Dwa lata później przyjechał do naszego klasztoru na Służewie i 17 sierpnia 2006 r. objął urząd proboszcza naszej parafii. Pełnił go przez blisko 10 lat z wielkim oddaniem, ogromnym sercem i dużą mądrością.

Jego wielką radością było towarzyszenie narzeczonym, przygotowującym się do sakramentu małżeństwa. Prowadził dla nich spotkania, m.in. w formie Wieczorów dla Zakochanych. Był także jednym z duszpasterzy ruchu Spotkań Małżeńskich. Z wielką troską opiekował się także najsłabszymi - odwiedzał starszych i chorych parafian w ich domach, opiekował się działającą przy klasztorze Wspólnotą osób chorych i niepełnosprawnych pw. bł. Michała Czartoryskiego. Był organizatorem bardzo wielu pielgrzymek parafialnych. Pod koniec lipca uczestniczył wraz z parafianami w Mszy świętej sprawowanej przez papieża Franciszka w Brzegach. Z wielką wdzięcznością wspominają go także katecheci i nauczyciele ze szkół na terenie naszej parafii, z którymi współpracował i którym towarzyszył w wychowywaniu młodego pokolenia.

Pełnił również ważne funkcje w naszej Prowincji (od 2014 r. był członkiem Rady Prowincji) i w Archidiecezji Warszawskiej (w latach 2008-2013 był członkiem Rady Kapłańskiej, a przez ostatnie lata był także ojcem duchownym dekanatu ursynowskiego).

O terminie uroczystości pogrzebowych zawiadomimy w późniejszym terminie.

Bardzo prosimy o modlitwę w intencji śp. o. Witolda, naszej wspólnoty klasztornej oraz całej parafii i wszystkich przyjaciół tego miejsca.

Wierzymy, że święty Dominik, którego uczciliśmy zaledwie dzień przed śmiercią naszego Współbrata, patron parafii, której pasterzem był o. Witold, wyjedna mu łaskę przebywania na wieki z Bogiem w niebie.

Ojcze Witoldzie, niech dobry Bóg okaże Ci swoje nieskończone miłosierdzie! I wspieraj nas swoją modlitwą.

Kazanie o. Witolda Słabiga wygłoszone w Dniu Zadusznym, 2 listopada 2014 r.więcej kazań śp. o. Witolda

pokaż wszystkie aktualności


[Początek strony]