Na bieżąco

Jarmark św. Dominika już 28 maja!

zapraszamy całymi rodzinami

W niedzielę, 28 maja, przy naszym klasztorze odbędzie się osiemnasty Jarmark Dominikański - wydarzenie kulturalno-familijne, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez w Warszawie. Jak co roku mamy nadzieję gościć dziesiątki tysięcy sympatyków z całej Warszawy. Na uczestników wydarzenia czeka bogaty program rozrywkowy, przygotowany z myślą o dzieciach i dorosłych.

XVIII Jarmark św. DominikaWielkie otwarcie Jarmarku już o godz. 10.30 występem braci nowicjuszy - ich występ to tradycyjny już, wyczekiwany przez wszystkich, element każdego Jarmarku św. Dominika. Niedzielne popołudnie umilą zaś prezentacje artystyczne przygotowane przez Służewski Dom Kultury. Wszystkich, którzy podczas Jarmarku poszukiwać będą dominikańskiego ducha, zapraszamy szczególnie na godzinę 16.30, kiedy na scenie pojawią się bracia dominikanie. Przez cały dzień działać będzie także specjalna Strefa Dominikańska, w której przy pysznej kawie będzie można porozmawiać z Braćmi, Siostrami z Zielonki i świeckimi dominikanami. W Strefie Dominikańskiej nie zabraknie też stoisk Wydawnictwa W drodze i Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego z Krakowa.

O 18.30 na scenie emocjonujący akcent rozrywkowy - finał fanterii i losowanie głównych nagród. Na zakończenie Jarmarku, o godzinie 20.00, wszystkich zebranych do wspólnej radości zaprosi zespół, którego piosenki zna każde pokolenie: T.Love z niezastąpionym wokalem Muńka Staszczyka i nieśmiertelnym utworami, m.in. "Chłopaki nie płaczą" czy "King". Nie zabraknie również utworów z nowej płyty zespołu.

Tradycją Jarmarku św. Dominika są również nietuzinkowi wystawcy, którzy w tym roku na ponad 130 stoiskach oferować będą różnorodne towary: od biżuterii przez ceramikę po artykuły spożywcze. Dla najmłodszych przygotowano morze atrakcji w strefie dla dziecka - z dmuchanymi zjeżdżalniami, kulami wodnymi czy szczudlarzami. Oprócz tego na gości Jarmarku czekać będą strefa relaksu z leżakami, kawiarenki, antykwariat, gra rodzinna w ogrodzie przygotowywana pod tajemniczym tytułem "Klasztorne zakamarki", wenta, fanteria i wiele, wiele innych atrakcji.

Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego, nakręconego przez studentów DA Studnia, ekipy Jarmarkowej oraz naszego Proboszcza, o. Krzysztofa Michałowskiego OP.


[Początek strony]