Informacje ogólne | Kontakt | Terminy spotkań | Relacja ze spotkańWspólnota osób chorych i niepełnosprawnych
bł. o. Michała Czartoryskiego


Od 2009 roku w każdą drugą sobotę miesiąca (oprócz miesięcy wakacyjnych: lipiec i sierpień) w parafii św. Dominika odbywają się spotkania osób chorych i niepełnosprawnych. Rozpoczynają się one Mszą świętą o godz. 12.30 odprawianą zazwyczaj w dolnym kościele (dostępnym dzięki windzie także dla osób niepełnosprawnych). Potem zwykle jest "coś ciekawego" - koncert, prelekcja lub wykład.

Koncertowała już dla nas Antonina Krzysztoń, wiersze Norwida i ks. Twardowskiego recytowała Maja Komorowska, o kardynale Wyszyńskim opowiadał Paweł Zuchniewicz. Dzięki wspomnieniom podróżniczki Moniki Rogozińskiej "zwiedziliśmy" Amerykę Południową, a wraz z korespondentką Polskiego Radia w Tokio "byliśmy" w Japonii. Odwiedzają nas dzieci z pobliskiej szkoły z ciekawymi programami artystycznymi i również takie osoby jak: piosenkarka Halina Frąckowiak, reżyser teatralny Piotr Cieplak czy ojciec Jacek Salij. Każdy na naszych spotkaniach może znaleźć dla siebie coś ciekawego.

bł. Michał Czartoryski
Comiesięczne spotkania są też okazją do rozmowy, czasem bliższego poznania się i wsparcia w niełatwych problemach życia codziennego - przy kawie lub herbacie i pokrzepiającym ciastku.

Od 2013 roku mamy swojego patrona. Jest nim ojciec Michał Czartoryski - dominikanin, kapelan Powstania Warszawskiego, beatyfikowany przez papieża Jana Pawła II w 1999 r. wśród 108 męczenników II wojny światowej.

Jest nas około 20 osób na wózkach, a wszystkich obecnych na spotkaniach około 50-70 osób.

Niektóre osoby na wózkach elektrycznych dojeżdżają same, inne dowożone są przez rodziny, dla jeszcze innych Wspólnota św. Dobrego Łotra wraz z Duszpasterstwem Akademickim Studnia organizuje pomoc wolontariuszy.»» Litania do bł. Michała Czartoryskiego OP


Informacje kontaktowe

Duchowy opiekun spotkań: o. Witold Słabig OP (+ 09.08.2016)

śp. o. Witold Słabig OP

Wierzymy, że wraz ze śmiercią "życie zmienia się, ale się nie kończy".
Dlatego sercem całym ufamy, że nadal jesteś naszym opiekunem,
tylko zmieniłeś sposób roztaczania opieki nad nami.
Ojcze Witoldzie! Kochamy Cię bardzo i prosimy: módl się za nami!

Twoja wspólnota "chorych" (jak w skrócie o nas mówiłeś)

Duszpasterz: o. Krzysztof Michałowski OP
Nasz współbrat: br. Jan Mszyca OP

Koordynator: Alina Adamska - tel. kom. 666 128 178


Terminy spotkań

sobota, 12 stycznia 2019, o godz. 12.30 (dolny kościół)
!!! niedziela, 10 lutego 2019, wyjątkowo o godz. 12.30 w górnym kościele


Relacja z ostatnich spotkań

» Spotkania w roku 2018/2019 - fotogaleria i relacje
» Spotkania w roku 2017/2018 - fotogaleria i relacje
» Spotkania w roku 2016/2017 - fotogaleria i relacje
» Spotkania w roku 2015/2016 - fotogaleria i relacje
» Spotkania w roku 2014/2015 - fotogaleria i relacje
» Spotkania w roku 2013/2014 - fotogaleria i relacje
» Spotkania w roku 2012/2013 - fotogaleria i relacje
» Spotkania we wcześniejszych latach - fotogaleriaGrudzień 2018

Zobacz więcej zdjęć:
» spotkanie 8 grudnia 2018

Spotkanie w grudniuPodróż do Ziemi Świętej to cel i marzenie wielu osób. Jednak ze względu na koszty i trudy podróży, niewielu z nas może pozwolić sobie na taką wyprawę. Dlatego też, już nie po raz pierwszy, zorganizowaliśmy podróż do tego świętego miejsca bez potrzeby kupowania biletów, rezerwowania noclegów i załatwiania wielu kłopotliwych spraw związanych z wyjazdem. Tym razem naszym przewodnikiem był pan Maciej Mucha, który do Ziemi Świętej pielgrzymuje kilka razy do roku.

Wyprawę zaczęliśmy od przejścia przez pustynię Negew, potem zwiedzaliśmy Betlejem i Jerozolimę. Byliśmy nad Morzem Martwym i na wybrzeżu Morza Śródziemnego, pełnym średniowiecznych twierdz, portów i urokliwych zatoczek. Podróżowaliśmy też przez Samarię i Galileę, północną krainę Izraela. To właśnie w Galilei Pan Jezus spędził prawie całe swoje życie pracując, modląc się, nauczając i uzdrawiając. Naszą eskapadę zakończyliśmy nad rzeką Jordan.

Podróż ta odbyła się podczas spotkania w dniu 8 grudnia 2018 r. i trwała niecałą godzinę. Było bardzo ciekawie, nie zmęczyliśmy się, a widoczny na zdjęciach upał w ogóle nam nie dokuczał. Na koniec pan Maciej powiedział słowa, które chyba większości z nas głęboko zapadły w serce: Ziemia Święta to miejsce działania Pana Boga, a Pan Bóg jest tam, gdzie jest człowiek, który Go wzywa.


[Początek strony]